سخن روز

نیرومند ترین مردم آن است که خشم خویش را نگه دارد . (امام موسی کاظم ع)

آرشیو خبر
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است
آخرین بروزرسانی

نگاه دلسوزانه به متخلفان منابع طبیعی ، خیانت به مردم است

دادستان استان اصفهان بهمراه معاون خود ضمن بازدید از عرصه های بیابانی شرق اصفهان با بیان مطلب فوق گفت : فعالیت درحوزه منابع طبیعی طاقت فرساست واجر آن با خالق طبیعت است .


رحیمی افزود : افرادی که نفوذ کلام دارند وارد عرصه فرهنگ سازی وترویج فرهنگ منابع طبیعی شوند تاکسانی که به اهداف کوتاه مدت خود فکر می کنند برای سلامت آیندگان اهداف بلند مدت را مد نظر قراردهند.
دادستان استان اصفهان به سرمایه ارزشمند جنگل ها ی دست کاشت اشاره وتصریح کرد موضوع قطع تاغزارها درجلسات مشترک با دادستانهایی که درگیر اموراند مطرح وبطور ویژه رسیدگی خواهد شد.


رحیمی ،  مدیریت صحیح برپساب فاضلاب را مورد تأکید قرارداد واستفاده از آبهای غیر متعارف را برای گسترش فضای سبز ضروری برشمرد.
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان نیز دراین بازدید اظهار داشت : فرسایش بادی درشرق اصفهان سالیانه مبلغ 35 میلیارد تومان خسارت وارد می نماید.
محمد حسین شاملی اضافه کرد: برداشت های غیر اصولی ازمعادن شرق اصفهان ، چالش فرسایش ، گرد وغبار وآلودگی هوای اصفهان را تشدید کرده و تسریع درساماندهی آنها ضروری است .
وی رها شدن اراضی کشاورزی دراثر خشکسالی را تهدیدی قلمداد نمود که می تواند به سطح کانونهای بیابانی افزوده شود.
رئیس منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان اصفهان  ، نیز وجود 8000 هکتار جنگل ها ی د ست کاشت منطقه سجزی را برای شرق اصفهان  حیاتی بر شمرد وبر حفاظت از این اراضی تأکید نمود.
امیر محسن ولی  ، تعدا نیروی موجود برای حفظ منابع طبیعی را کافی ندانست وخواستار افزایش امکانات حفاظتی شد.
بازدید : 609 23 دي 1395 ساعت 10:57 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
جستجو در سایت
آخرین ویدئوها
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 861
  • بازدید دیروز : 1315
  • بازدید این ماه : 27719