سخن روز

وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد ، دلیلش آن است که شما هم چیز زیادی از او نخواسته اید

آرشیو خبر
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است

مراسم استانی روز حفاظت وقانون درشهرستان نجف آباد

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی طی مراسمی گفت: توجه به  موضوع منابع طبیعی ومحیط زیست دراولویت های کشور ومجلس است.
ابوترابی افزود: علی رغم همه زحمات باید آسیب شناسی کنیم چرا شاهد چالش های زیست محیطی هستیم .
800نوع گیاه دارویی  خاص کشورماست ومامتوجه نیستیم چه منابع وثروتی دراختیارداریم .
وی اظهار داشت : باید به سمت مباحث فرهنگی برویم ، باید تفهیم کنیم که خشکسالی ما را به خطر رسانده وشرایط شکننده وسختی داریم .
این نماینده بیان نمود :  باید آبخیزداری را تقویت کنیم ومدارس را بستر آموزش قرار دهیم تا آیندگان یک دیدگاه زیست محیطی پیدا کنند.
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان دراین برنامه گفت: وظیفه اصلی ، حفاظت ازطبیعت است که بصورت دولتی شکست خورده ولازم است توسط مردم اداره شود .

محمد حسین شاملی اضافه کرد: آمارنشان می دهد درصورتیکه به همین منوال عرصه ها را حفاظت کنیم ظرف 20 سال آینده بسیاری ازعرصه ها تبدیل به بیابان می شود.
درپایان ازکلیه مأموران حفاظتی که دراطفاء حریق  مراتع مشارکت داشتند ، تقدیربعمل آمد.
بازدید : 546 17 اسفند 1396 ساعت 11:59 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
جستجو در سایت
آخرین ویدئوها
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 164
  • بازدید دیروز : 1864
  • بازدید این ماه : 30098