سخن روز

آنکه درون خویش را نیکو گرداند ، خدا ، آشکار او را نیکو گرداند ( امام زین العابدین ع)

آرشیو خبر
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است

مراسم استانی همیاران طبیعت در کاشان برگزار شد

 خدمت ، رییس هیات مدیره مجتمع کاشان مال که میزبان این مراسم بود گفت : ما بعنوان مسوولیت اجتماعی وظیفه داریم از طبیعت شهرمان دفاع کنیم . 
 ابریشمی راد شهردار کاشان در این برنامه اظهار داشت : فعالیت های نابخردانه انسان ها منجر به گسترش بیابان زائی شده است. 
وی بهره برداری نادرست از منابع آب زیر زمینی را نگران کننده برشمرد و کاهش حاصل خیزی خاک را از پیامد های آن دانست
 
 
معاون فرمانداری کاشان در این برنامه گفت : زاویه دید انسان ها متفاوت است و انسانهایی پیدا میشوند که به عناصر طبیعی به دیده تقدس مینگرند. 
قپانی پور از مدیران منابع طبیعی خواست اعتبارات این بخش را تقویت کنند.
 
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان نیز اظهار داشت : دنیا اکنون با چالش بیابان زائی مواجه است و کشور ما و استان ما بیشتر در معرض این پدیده قرار دارد. 
محمد حسین شاملی از نشست سفره های آب به عنوان مرگ خاموش یاد کرد وحفظ  پوشش گیاهی را برای جلوگیری از فرسایش بادی ضروری برشمرد. 
وی بیابان های قم و سمنان را تهدیدی برای شهرستان کاشان اعلام نمود و بر همکاری بین استانی تاکید کرد.
در پایان تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ،فرمانداری  کاشان و  اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان مبادله شد . همچنین تفاهم نه طرح زیست محیطی جنگلانه بین موسسه کاشان مال و اداره منابع طبیعی کاشان مبادله گردید.
بازدید : 522 19 اسفند 1396 ساعت 01:55 ب.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
جستجو در سایت
آخرین ویدئوها
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 245
  • بازدید دیروز : 1864
  • بازدید این ماه : 30179