سخن روز

هر روز کار همان روز انجام ده ، که هر روز را کاری است . امام علی (ع)

آرشیو خبر
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است

نخستین دوره آموزشی اکو توریسم تخصصی درعرصه های بیابانی درآران وبیدگل برگزار خواهد شد

مدیرکل دفترترویج ومشارکت مردمی سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور درجلسه ای که با حضور فرماندار شهرستان آران وبیدگل برگزارشد گفت: سازما ن جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور با دارا بودن عرصه های پهناور وگسترده منابع طبیعی درسطح کشور هنوز هیچ آموزشی دررابطه با اکو توریسم ندارد . لذا طی یک ماه آینده یک بسته آموزشی منسجم را در مورد اکوتوریسم تخصصی درعرصه های بیابانی  معرفی خواهیم کرد.

دکتر جعفریان ادامه داد: ظرفیت های بسیار زیادی دراین زمینه وجود دارد وحتی می توان بعضی از دوره های بین المللی خاص را که مرتبط با کنوانسیون مقابله با بیابابان زایی است را پیشنهاد داد.
فرماندارشهرستان  آران وبیدگل نیز دراین جلسه گفت: یکی از ایستگاه های ببابان زدایی درنزدیکی کویر مرنجاب به نام کمپ 1 دارای پتانسیل ها وقابلیت های ویژه ای است که می تواند به یک مرکز دو منظوره آموزشی وگردشگری تبدیل شود.

ابوالفضل معین نژاد خاطر نشان کرد: مجاورت به کاشان واستفاده ازظرفیت های گردشگری زمستانه وتابستانه ، نزدیکی به تهران ، نزدیکی به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) مجاورت کویر مرنجاب ومنطقه بکرو وجود حیات وحش واتصال آن به پارک ملی سمنان ازجمله مزایای این ایستگاه برای تبدیل شدن به یک سایت آموزشی وگردشگری است.
گفتنی است زیر ساخت های این ایستگاه توسط بخش خصوصی با صرف اعتباری بالغ بر سیزده میلیارد ریال باز سازی شده است وتا چند ماه آینده قابل بهره برداری خواهد بود.
لازم بذکر است این مجموعه توانایی پذیرایی 250 نفر را بصورت اسکان زیر سقفی وبیش از هزار نفر را در محوطه های باز وچادری خواهد داشت.
 
 
بازدید : 292 12 تير 1397 ساعت 10:52 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
جستجو در سایت
آخرین ویدئوها
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1156
  • بازدید دیروز : 1375
  • بازدید این ماه : 22765