سخن روز

نه به چیزی که از دست میدهید نا خشنود شوید و نه به چیزی که به دست می اورید خوشحال و شادمان . چرا که هر دو ناپایدار است و فانی

آرشیو خبر
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است

سومین دوره آموزشی سفیران انفال برگزار شد

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشوردراین دوره آموزشی گفت : درجهان امروز سه مسئله بهداشت ، فقرزدایی ومنابع طبیعی دارای اهمیت ویژه ای است .

حجت الاسلام والمسلمین طباطبا یی نژاد منابع طبیعی را زیر بنای حل دو مسئله دیگر یعنی بهداشت وفقر زدایی دانست وافزود:اگر بتوانیم بخوبی منابع طبیعی را اداره کنیم فقر زدایی نیز محقق شده و باید بدانیم که بدون حضور مردم این حرکت غیر ممکن است . همانطوریکه در عرصه های منابع طبیعی در هر کجایی که مردم حضور دارند آتش سوزیها درمراتع نیز به مراتب کمتر است .
مالکیت باید دو باره به مردم برگردد
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان دراین دوره آموزشی اذعان کرد : ازسال 1341 به بعد مدیریت مردم برمنابع طبیعی رفته رفته کم شد وبعد از آن نیز به صرف دولتی بودن منابع طبیعی نتوانستیم به خوبی از آن حفاظت کنیم.
محمد حسین شاملی اضافه کرد : با شکل گرفتن تشکلهای تعاونی می توان مالکیت منابع طبیعی را به مردم برگرداند .چون این بهره برداران هستند که بخوبی می توانند ازعرصه های منابع طبیعی محافظت نمایند .

شاملی افزود:روحانیون ارتباط تنگانگی با مردم دارندومی توانند درراستای انتقال واشاعه فرهنگ منابع طبیعی دربین مردم نقش به سزایی را ایفاء نمایند.
لازم بذکر است سفیران انفال از بین روحانیون فعال درهر شهرستان استان  اصفهان انتخاب شده اند وبه اشاعه وانتقال فرهنگ منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان می پردازند .
 
بازدید : 274 1 آذر 1397 ساعت 04:31 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
جستجو در سایت
آخرین ویدئوها
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1191
  • بازدید دیروز : 1472
  • بازدید این ماه : 27508