سخن روز

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست

آرشیو خبر
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است

غنی سازی 57 هکتار از عرصه های جنگلی شهرستان فریدونشهر با بذر بلوط

به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان 57 هکتار از عرصه های جنگلی شهرستان فریدونشهر در قالب طرح صیانت و توسعه جنگل های زاگرس با بذر بلوط در روستای خوش میوه غنی سازی گردید.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر اظهار داشتحفظ و توسعه جنگل و پیشگیری از پدیده خشکیدگی در گونه غالب زاگرس( بلوط) ، ایجاد درآمد برای بهره برداران و تشویق بهره برداران به حفاظت از عرصه های جنگلی از اثرات اجرایی پروژه می باشد.
امین حافظی اضافه کرد: اجرای پروژه حفر چاله ها و کاشت بذر توسط اهالی خود روستای خوش میوه انجام گرفت.


وی خاطر نشان کرد  : 216هزار هکتار منابع طبیعی در این شهرستان وجود دارد که از این میزان 41 هزار هکتار جنگل و مابقی مرتع هستند وی با بیان اینکه 75درصد گونه‌های جنگلی این شهرستان را بلوط تشکیل می‌دهد ، اظهارکرد جنگلهای بلوط نقش مهمی را در ریه های تنفسی استان ایفاء می کنند.
ابراهیم قلانی کارشناس  صیانت از جنگل های زاگرس در رابطه با وضعیت کیفی پروژه بیان نمود: تعداد چاله ها  5700 عدد ،  مساحت اجرا  57 هکتار ، میزان  بذر مصرفی 700کیلوگرم  ،  تعداد بذر در هر چاله 5 الی 6 عدد ،   عمق* عرض* طول چاله ها به ترتیب 5. متر ، 5. متر ، 2مترو فواصل چاله ها از یکدیگر 10 الی 12 متر می باشد.
 وی خاطر نشان کرد ، از اهداف پروژه  می توان به  غنی سازی جنگل ، حفظ ، احیا و توسعه گونه های جنگل از جمله گونه غالب ( بلوط )  ، جلوگیری از فرسایش خاک با گونه مقاوم با توجه به شیب منطقه ، افزایش رطوبت خاک جهت پیشگیری از خشکیدگی بلوط و افزایش سطح تاج پوشش منطقه اشاره نمود.
بازدید : 258 6 آذر 1397 ساعت 02:53 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
جستجو در سایت
آخرین ویدئوها
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1200
  • بازدید دیروز : 1472
  • بازدید این ماه : 27517