سخن روز

آدمی ساخته ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشیده است

آرشیو خبر
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است

سهم 49 درصدی دولت ازصندوق حمایت منابع طبیعی استان اصفهان

معاون برنامه ریزی ، توسعه مدیریت ومنابع اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان گفت : سرمایه فعلی صندوق حمایت منابع طبیعی استان اصفهان 7 میلیارد و 900 میلیون تومان است که 3 میلیارد و900 میلیون تومان سهم دولت وما بقی سهم بهره برداران است .
محمد علی کاظمی اظهار داشت : این صندوق اولین صندوق تخصصی منابع طبیعی است که زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی صندوق های کشاورزی درکشور تشکیل شده است.

وی افزود: این صندوق درسال 1391 با سرمایه اولیه 18 میلیارد و437 میلیون ریال به ثبت رسید که 49 درصد سهم دولت و51 درصد آن را شرکت های تعاونی بهره برداری گذاشته اند.
کاظمی ادامه داد: درحال حاضر 30 شرکت تعاونی منابع طبیعی با 9 هزار و 900 نفر عضو ، 13 شرکت خدمات مشاوره ای منابع طبیعی با 519 نفر عضو ، یک شرکت فرآوری محصولات منابع طبیعی با 9 نفر عضو و یک اتحادیه با 23 عضو درشهرستانهای اصفهان مشغول به فعالیت هستند.
وی تصریح کرد : 45 سهام دار غیر دولتی و10 هزار و 500 نفر عضو درصندوق حمایت منابع طبیعی حضور دارند . از سال 91 تا 96 تعداد 350 فقره تسهیلات با نرخ 4 درصد به مبلغ 23 میلیارد تومان به سهام داران وام داده شده است .
گفتنی است تسهیلات اعطاء شده  دربخش های مختلف منابع طبیعی مانند  تأمین نهاده های مورد نیاز دامداران درکل ا ستان صرف شده است.

بازدید : 170 23 دي 1397 ساعت 04:39 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
جستجو در سایت
آخرین ویدئوها
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1190
  • بازدید دیروز : 1472
  • بازدید این ماه : 27507