سخن روز

گنجينه دانش را بهرقيمتي بخرند ارزان است

آرشیو خبر
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است

تشکیل کارگروه مشترک سازمان آب ، صنف کشاورزان و ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استانهای اصفهان و چهارمحال و بختیاری ضروری است

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان با اعلام این مطلب در نشست خبری در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا) بر تشکیل کارگروه مشترک سازمان آب ، صنف کشاورزان و ادارات کل منابع  طبیعی و آبخیزداری  استان های اصفهان  و چهار محال و بختیاری  و بازدید و بررسی وضعیت بندهای آبخیزداری اجرا شده تاکید کرد .


محمد حسین شاملی ادامه داد : ما باید بررسی کنیم که هر یک از پروژه های آبخیزداری چه حجمی از آب را در خود نگهداری می کند و آیا لوله تخلیه  برای پروژه  تعبیه شده است یا خیر ؟
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  افزود : در تمامی پروژه ها در اصفهان  لوله تخلیه وجود دارد و هدف از ایجاد پروژه آبخیزداری صرفا رسوب گیری است .
شاملی ، در مورد خشک شدن زاینده رود  گفت :  باید همه عوامل را با هم بررسی کرد . کشت های بالا دست ، انتقال آب های بالا دست  و برداشت های غیر  مجاز را باید بررسی کرد .
 وی با اظهارنگرانی از نابودی پوشش گیاهی بالا دست رودخانه زاینده رود  اضافه نمود ، فشار دام بر پوشش گیاهی  بالا دست بسیار زیاد است .
شاملی گفت : اعتقاد  داریم مدیریت جامع  در هر دو استان  باید به صورت متمرکز انجام شود  و در این صورت  همه مسایل بالا دست و پایین دست  رصد می شود .
وی گفت : هر  چقدر کشت های اطراف رودخانه کاهش یابد و رها شود ، کانون های  جدید  بحران برای اصفهان بوجود  می آید ، لذا با باز  شدن رود خانه زاینده رود  بیشتر از آنکه به کشاورزان کمک شود  به شهر اصفهان کمک شده است .

بازدید : 249 15 بهمن 1397 ساعت 01:17 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
جستجو در سایت
آخرین ویدئوها
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1272
  • بازدید دیروز : 1472
  • بازدید این ماه : 27589