•  
  •  
  •  
  •  
  •  


سخن روز

حسن خلق مایه افزایش روزی است . امام جعفر صادق (ع)

آرشیو خبر
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است

آبگیری دو پروژه تغذیه مصنوعی وپخش سیلاب باغسرخ شهرضا درفروردین واردیبهشت ماه سال 98

رئیس اداره مهندسی ومطالعات وآبخیزداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان ضمن اعلام این خبر گفت : دراثر آبگیری پروژه های تغذیه مصنوعی وپخش سیلاب باغسرخ شهرضا به میزان 5/6 میلیون متر مکعب آب کنترل شده است .
حمید لیاقتی بیان داشت : این پروژه علاوه بر آنکه باعث کنترل سیلاب وخسارات احتمالی به شهرستان شهرضا ودشت جنوبی آن شده است ، بخش عمده آن به آبخوان منطقه تزریق شده ونقش مهمی در افزایش آبدهی 27قنات وحدود 17چاه عمیق کشاورزی در زیر دست داشته است .

وی گفت : آبگیری این پروژه ها طی یک دوره حدود 25روزه از فروردین ماه تا اردیبهشت ماه سال جاری انجام شده است.همچنین مکان اجرای این پروژه در 30کیلومتر ی جنوب شرقی شهرضا بر روی رودخانه فصلی اسفرجان است.
لیاقتی در ادامه افزود: پروژه تغذیه مصنوعی باغسرخ شامل: 6حوضچه تغذیه به حجم آبگیری 120  هزار متر مکعب است که حوضچه اول به عنوان رسو بگیر عمل می کند ودبی آبگیری این طرح 1/2متر مکعب در ثانیه است.

لازم بذکر است که : پروژه پخش سیلاب شامل :  10 خاکریز واستخر تغذیه به حجم آبگیری  346 هزار متر مکعب است ودو استخر بالا دستی بعنوان رسو بگیر عمل می کنند. دبی آبگیری این طرح 3متر مکعب درثانیه است .
بازدید : 131 1 خرداد 1398 ساعت 05:23 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
آخرین ویدئوها
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1069
  • بازدید دیروز : 1675
  • بازدید این ماه : 40027