سخن روز

وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد ، دلیلش آن است که شما هم چیز زیادی از او نخواسته اید

لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است

'گرد همایی ائمه جمعه و جماعات و روحانیون شهرستان فریدیدونشهر

گردهمائی ائمه جماعات شهرستان فریدونشهر
بالاترین سرمایه شهرستان فریدونشهر منابع طبیعی آن است .
حجت الاسلام والمسلمین سیاوشی (زید عزه) در جمع روحانیون شهرستان فریدونشهر ضمن بیان مطلب فوق بیان داشتند کم توجهی مسئولین استان به منابع طبیعی این شهرستان  و اجرای طرحهائی که آسیبهائی به طبیعت وارد می کند باعث شده است که منابع طبیعی شهرستان مورد ستم واقع شود .

 

امام جمعه فریدونشهر در بخش پایانی صحبتهای خود مشکلات شهرستان از جمله عدم سرمایه گذاری در این شهرستان ، بیکاری و فقر ، به موقع استفاده نکردن از ظرفیتهای شهرستان و ... را بیان و در پایان هم پیشنهاداتی را به مسئولین ارائه نمودند که ازآن جمله مشارکت مردم و واگذار کردن مراتع به مردم برای استفاده و حفاظت بهتر ، استفاده از باورهای دینی مردم ، کنترل و نظارت بهتر بر پروانه های چرا را بیان داشت .
حجت الاسلام احمدی (زید عزه) نیز با اشاره به شعار امسال هفته منابع طبیعی با عنوان منابع طبیعی با مردم برای مردم خواستار حمایت و یاری روحانیون در حفظ و حراست و توسعه منابع طبیعی توسط مردم با هدایت و ارشاد روحانیون شدند .
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در ادامه با بیان این نکته که از جمله بازوان پر توان حضرت امام در پیروزی انقلاب ، روحانیون بودند و اکنون نیز مورد احترام مردم و الگو هستند خواستار توجه بیشتر روحانیون به طبیعت شد .
ایشان در پایان اشاره نمودند ما اگر همه چیز را بتوانیم وارد کشور کنیم اکسیژن را نمی توانیم وارد کنیم و اکسیژن یکی از هزاران فاید درختان و گیاهان است .
مهندس نور محمدیان کارشناس اداره مرتع نیز با بیان چند روایت در مورد اهمیت طبیعت از دیدگاه دین مقدس اسلام و به بیان اثرات و فواید گیاهان و درختان پرداختند .
مهندس نور محمدیان نیز اشاره ائی به مشکل خشکسالی و مسائل مربوط به تأمین منابع آب استان نمودند و بیان داشتند که در سال جدید مشکل آب شرب به مشکلات مردم استان اضافه می شود ؛ ایشان در پایان نیز اثرات گیاهان و درختان بر روح و روان انسانها و تولید اکسیژن را از جمله فواید ارزشمند گیاهان و درختان دانستند .
در پایان جلسه مهندس زمانی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان فریدونشهر نیز گزارشی از وضعیت مراتع و جنگلهای شهرستان بیان نمودند و خواستار استفاده از ظرفیت معنوی مردم در جهت محقق کردن فرمایش رهبر معظم انقلاب شدند .
 بخش پایانی جلسه پرسشهای حاضران و پاسخهای مسئولین بود ، در پایان جلسه چند پیشنهاد از طرف حاضران مطرح شد از جمله اینکه روحانیون شهرستان خواستار ایجاد کارگاه آموزشی منابع طبیعی ویژه روحانیون و همچنین اعزام روحانیون به مناطق پشتکوه شدند و همچنین ارسال بسته های آموزشی از در خواستهای دیگر  روحانیون شهرستان فریدونشهر بود .


 
بازدید : 1230 26 اسفند 1392 ساعت 11:33 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
جستجو در سایت
آخرین ویدئوها