جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 552
  • بازدید دیروز : 1891
  • بازدید این ماه : 10624
عناوین مهم خبری :
برداشت 2900 تن محصولات فرعی از جنگل ها و مراتع استان اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رییس اداره بهره برداری این اداره کل گفت: در رویشگاه های طبیعی استان اصفهان 300 گونه گیاه داروئی، صنعتی، خوراکی و ادویه ای که به آنها محصولات فرعی جنگل و مرتع گفته می شود شناسایی شده که در 9/6 میلیون هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان گسترده شده اند.

برداشت کتیرا در شهرستان فریدن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رییس اداره منابع طبیعی شهرستان فریدن از آغاز برداشت کتیرا از گون خرمنی زرد خبر داد.

رفع تصرف از اراضی ملی در شهرستان آران و بیدگل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رئیس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آران و بيدگل از رفع تصرف از اراضی ملی در شهرابوزیدآباد توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان خبر داد.

برخورد قاطع با متخلفین تخلیه نخاله های ساختمانی در عرصه های منابع طبیعی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار اعلام کرد به رغم مشخص نمودن جایگاه های تخلیه نخاله ساختمانی در مناطق مختلف شهرستان طی مشاهدات مکرر عوامل یگان حفاظت شهرستان و همچنین تماس همیاران طبیعت و مردم محلی روستاهای مجاور عرصه های منابع طبیعی مبنی بر تخلیه نخاله های ساختمانی در این عرصه ها، این اداره تصمیمات قاطع و جدی جهت برخورد با این متخلفان اتخاذ کرد.

فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی با مجموعه کتاب های کودک و نوجوان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ، با توجه به لزوم فرهنگسازی و آشنایی کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان میهن اسلامی ، کتاب فرود اضطراری در خلیج فارس ، با محتوای هیجان انگیز که علاوه بر زنده نگه داشتن اسم خلیج فارس در ذهن کودکان ، مسائل زیست محیطی و آلودگی های خلیج فارس را بیان می کند ، به چاپ رسید .

طرح جامع مطالعاتی – عملیاتی مدیریت کانون های گرد و غبار اصفهان تهیه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در پنجمین کارگروه استانی کنترل پدیده گرد و غبار که در سالن جلسات استانداری اصفهان برگزار گردید، اولویت کنترل کانون های گرد و غبار استان اصفهان شناسایی شد.

بزرگترین باند قاچاق چوب و زغال در شهرستان آران و بیدگل متلاشی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل از متلاشی شدن بزرگترین باند قاچاق چوب و تهیه زغال درخت تاغ در محمدآباد ابوزیدآباد خبر داد.

شناسایی و دستگیری عامل سرقت خاک گچ از معادن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار از عملیات گشت زنی مأموران یگان حفاظت این شهرستان در مراتع موسوم به ییلاقی کمشچه و مشاهده برداشت غیرمجاز خاک گچ از این عرصه ها، خبر داد.

کشف 90 تن چوب قاچاق در استان اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، فرمانده یگان حفاظت این اداره کل از کشف 90 تن حمل قاچاق چوب بلوط در شهرستان خمینی شهرخبر داد.

سخن روز

آدمی ساخته ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشیده است

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک