جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1933
  • بازدید دیروز : 3210
  • بازدید این ماه : 102211
عناوین مهم خبری :
گرد همایی کارشناسان  طرح های ماده 3

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ، گرد همایی کارشناسان ناظر ماده 3 قانون حفاظت و حمایت برگزار شد . در این برنامه مدیر کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان اصفهان گفت : حق بهره برداری از اراضی ملی به منظور احیاء عرصه های بیابانی و کاشت گونه های جنگلی به صورت دیم به مردم واگذار شده و زمینه مشارکت آن ها را فراهم نموده است .

وقوع 39 مورد آتش سوزی درمراتع استان اصفهان

جلسه کمیته بحران آتش سوزی دراداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان برگزار شد.
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان درطی این جلسه گفت : درحال حاضر با وجودتجهیزات وامکانات ووجود تیم های اطفاء حریق ، همیاران طبیعت وقرقبانان افتخاری باز شاهد آتش سوزیها ی نسبتاً وسیعی درسطح استان هستیم .

کنفرانس خبری مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان

- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: پروژه انتقال پساب شمال اصفهان برای کاشت پنج هزار هکتار نهال در دشت سجزی به دلیل مخالفت کشاورزان روی زمین مانده است.

اثرات بیابان زایی بر فرهنگ و تمدن

به بعد مادی فرهنگ تمدن گفته می شود . تمدن مربوط به پدیده های اجتماعی است که در اثر آن ملتی توانسته با غلبه بر طبیعت از بربریت رسته و در اثر ایجاد فنون و اندیشه و تدبیر زندگی راحتی به وجود آورد که آثار آن پس از گذشت زمان ، تمدن ملتی را به صورت مادی و عینی در ابنیه ، تکنولوژی ، کتب و آثار هنری متجلی می سازد

خاطره حضور استاد فقید حمید سبزواری

خاطره حضور استاد حمید سبزواری و قرائت شعر کویر در جشنواره شعر منابع طبیعی گرامی باد

تقدیر ازمدیران ثبت اسناد واملاک

درجلسه شورای حفاظت از اراضی ملی ومنابع طبیعی استان اصفهان که به ریاست رئیس کل دادگستری وبا شرکت سایر اعضاء شورای حفاظت استان برگزارشد. با اهداء لوح معاون حفاظت واموراراضی سازمان جنگل ها ، مراتع وآبخیزداری کشور ازخدمات بهبهانی مدیرکل ثبت وکارکنان این اداره کل که درسال 94 همکاری مؤثری درصدور اسناد مالکیت اراضی ملی داشته اند تقدیر بعمل آمد.

توقیف محموله قاچاق چوب بلوط

با تلاش نیروهای یگان حفاظت شهرستان اصفهان ، حدود 3000 کیلوگرم چوب قاچاق کشف شد.

سفر مطبوعاتی به شهرستان فریدونشهر

خبرنگاران مطبوعات استان اصفهان پس از طی مسافت طولانی از پروژ ه های حفاظتی روستاهای غرب فریدونشهر بازدید نمودند.

اجرای 17 طرح مرتعداری درشهرستان بوئین ومیاندشت

رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان بوئین ومیاندشت بااعلام این مطلب افزود:طرح های یاد شده درمساحت 18 هزارهکتار ازمراتع این شهرستان اجرا شد که حدود یک چهارم ظرفیت دامی مراتع شهرستان رادربرمی گیرد .

ازبرندگان مسابقه طراحی پوستر تجلیل شد

به منظور اشاعه فرهنگ منابع طبیعی وآبخیزداری وبه مناسبت هفته منابع طبیعی وآبخیزداری سال 1394 مسابقه طراحی پوستر با هماهنگی آموزش وپرورش استان اصفهان دربین آموزشگاه های شهراصفهان برگزارگردید و تعداد 5 نفرازشرکت کنندگان به شرح زیر مقام برتردراین دوره ازمسابقات را کسب کردند که بالوح تقدیر وجایزه نقدی ازآنها تقدیر بعمل آمد.

تحقق مشاکت مردم با ایجاد شرکت های تعاونی منابع طبیعی

مدیرعامل شرکت تعاونی منابع طبیعی سمیرم درمصاحبه با برنامه گنجینه های سبز که به سفارش منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان تولید وپخش می شود گفت : مهمترین اهداف تشکیل تعاونی ، ارتقاء سطح زندگی ومعشیتی اعضاء ، ترویج وتحکیم مشارکت ، همکاری وتعاون عمومی وفعالیت درراستای توسعه منابع طبیعی وتأمین نیازهای اقتصادی اجتماعی وفرهنگی بهره برداران درراستای کمک به تحقق عدالت اجتماعی می باشد.

زمین لغزش تهدیدکننده عرصه های منابع طبیعی

زمین لغزش از جمله پدیده های طبیعی است که در بسیاری از نقاط جهان بوقوع می پیوندد و در اثر آن تمام و یا بخشی از یک دامنه شیب دار به یکباره به طرف پایین شیب حرکت کرده و هر آنچه که در مسیر حرکت قرار می گیرد را تخریب می کند.

گفتگو وپرسش وپاسخ به مناسبت هفته ارتباطات

به مناسبت هفته ارتباطات وروابط عمومی ، مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان باکارکنان شاغل دراین اداره کل دریک نشست صمیمی دیداروگفتگو کرد وبه سؤالات همکاران پاسخ داد.

سخن روز

و اراده کرده ایم بر کسانی که در روی زمین به ضعف کشانیده شده اند منت گذارده و آنان را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم . قرآن کریم

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک