جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1992
  • بازدید دیروز : 3210
  • بازدید این ماه : 102270
عناوین مهم خبری :
در مدیریت جنگل از خرد جمعی اساتید، کارشناسان و پیشکسوتان استفاده شود

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اصل سیاست‌گذاری در مدیریت جنگل و طرح‌های جنگل‌داری بر پایه حفظ و نگهداری است و لازمه ساماندهی این طرح استفاده از خرد جمعی اساتید، کارشناسان و پیشکسوتان جنگل و مهمتر از همه ایجاد تفاهم و همدلی است.

۱۰۰میلیون هکتار از عرصه‌های کشور تحت تاثیر بیابانی شدن

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به اینکه ۱۰۰ میلیون هکتار از عرصه‌های کشور تحت تاثیر فرآیندهای بیابانی شدن قرار دارند، گفت: نیاز است که هر چه زودتر کارگروه ملی مقابله با بیابان زایی در کشور احیا شود.

از ابتدای سال 99تا کنون یک میلیون و150 هزار هکتار اسناد کاداستری برای اراضی ملی ودولتی در استان اصفهان اخذ شد

معاون حفاظت وامور اراضی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای برنامه های 9 در 99 سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور یک میلیون و 150 هزار هکتار سند کاداستری برای اراضی ملی ودولتی در استان اصفهان از ابتدای سال 99 تا کنون اخذ شده است .

ظرفیت‌ها و چالش‌های اجرایی کنوانسیون مقابله با بیابان‌زایی ملل متحد بررسی شد

کارگاه بررسی ظرفیت ها و چالش های اجرایی کنوانسیون مقابله با بیابان زایی ملل متحد با هدف انسجام سازمانی و ارتقای همکاری بین دفاتر سازمان جنگل ها جهت بهبود مدیریت پایدار سرزمین در کشور و بررسی چالش های موجود برگزار شد.

ایجاد ۳۰۸ هزار هکتار جنگل‌کاری در بیابان‌های اصفهان

تاکنون بیش از ۳۰۸ هزار هکتار از کانون‌های بحرانی فرسایش بادی در استان، تبدیل به جنگل‌های دست کاشت شده است.

حفظ گنجینه‌های سبز با جهش ۲۸ برابری طرح‌های مرتعداری اصفهان

اصفهان - ایرنا - طرح‌های مرتعداری در اصفهان اصلی‌ترین اقدام برای حفظ و احیای این گنجینه‌های سبز و داشته‌های با ارزش الهی اکنون در مقایسه با ابتدای فعالیت دولت بیش از ۲۸ برابر بیشتر شده است که ادامه چنین راهبردی نقش شایانی در حفاظت از این ذخایر منابع طبیعی خواهد داشت.

بالغ بر یک میلیون  و400 هزار هکتار طرح مرتعداری دراستان اصفهان در دست بررسی وتهیه است

سرپرست روابط عمومی اداره کل منابع استان اصفهان با اعلام این خبر افزود: در راستای اجرای طرح های 9 در 99 سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور وبا توجه به وسعت وموقعیت مراتع استان اصفهان در شهرستانهای مختلف وبا استفاده ازکارشناسان تعاونیهای مرتعداری دراستان اصفهان را دردست بررسی وتهیه قرار دادند.

بیش از 1450 هکتار ذخیره گاه جنگلی جدید در استان اصفهان شناسایی شد

رئیس اداره جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان با اعلام این خبر گفت:درراستای اجرای طرح های 9 در 99 سازمان جنگل ها ، مراتع وآبخیزداری کشور وتعهد استان اصفهان برای شناسایی هزار هکتار ذخیره گاه جنگلی در سال جاری ، ذخیره گاههای جنگلی به مساحت 1453 هکتار در شهرستان نطنز انجام شده است .

400تن محصولات فرعی جنگل ومرتع دراستان اصفهان درسال جاری برداشت شد

رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان گفت: محصولات فرعی جنگل ومرتع همانند: صمغ ها وشیرابه ها که از ریشه وگیاهانی مانند: کتیرا ، باریجه ، آنغوزه وبرگ کلوس بدست می آید ، د رقالب طرح های بهره برداری درسال جاری به میزان 400 تن از مراتع استان اصفهان برداشت شده است.

اصفهان از پیشتازان بیابان‌زدایی در کشور است

به نظر عضو هیات علمی و دانشیار دانشکده منابع طبیعی دانشکده صنعتی اصفهان در سال‌های گذشته اقدامات بسیار مثبتی در زمینه بیابان‌زدایی در استان اصفهان انجام شده است تا جایی که در این خصوص این خطه از جمله پیشتازان کشور به شمار می‌رود.

طرح مرتع‌داری برنامه محور در کاشان اجرا می‌شود

ایسنا/اصفهان رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان از اجرای طرح مرتع‌داری برنامه محور بر اساس شاخص‌های توسعه پایدار و حفظ منابع طبیعی با مشارکت ذینفعان در شهرستان خبر داد.

نهالکاری از گام‌های اساسی دولت در بیابان‌زدایی اصفهان

اصفهان - ایرنا - انجام مطالعات طرح‌های بیابان زدایی، نهالکاری در مناطق بیابانی، اجرای پروژه‌هایی مشارکتی با مردم، مالچ پاشی و احداث بادشکن در طول فعالیت دولت یازددهم و دوازدهم از خطر گسترش کویر و چالش‌های حاصل از آن در استان اصفهان کاسته است.

رفع تصرف 2648 مترمربع از اراضی ملی شهرستان لنجان

روح الله کاظمی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنجان ازرفع تصرف حدود 2648 مترمربع از اراضی ملی در شهرستان لنجان خبر داد

جلوگیری از فرسایش خاک و مقابله با بیابان‌زایی از برنامه‌های راهبردی سازمان جنگل‌ها در سال جهش تولید است

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با اجرای آبخیزداری در هر هکتار ۵۳۰ متر مکعب استحصال آب خواهیم داشت و یک هزار مترمکعب آب به سفره‌های زیرزمینی نفوذ می‌کند، همچنین در هر هکتار ۳ تا ۹ تن فرسایش خاک کاهش می یابد.

تحقق اهداف کلان آبخیزداری و آبخوانداری در کشور نیازمند وضع قانون جدید

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به وضعیت حاکم بر طبیعت ایران، گفت: به منظور دستیابی به مدیریت پایدار سرزمین، نیازمند وضع قانون جدید "حفاظت و مدیریت آبخیزهای کشور" هستیم

رفع تصرف از ۶۳ هزار متر مربع از اراضی دولتی در شهرستان کاشان

رئیس اداره منابع طبیعی کاشان گفت: ۶۳ هزار و ۴۷۷ مترمربع از اراضی دولتی از ابتدای سال جاری تا ۱۵ شهریورماه در شهرستان کاشان رفع تصرف شد.

استفاده از ظرفیت های دستگاه‌های دولتی برای توسعه زراعت چوب

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به توسعه زراعت چوب در 30 هزار هکتار در سالجاری ‏اشاره نمود و بر استفاده از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی و دولتی کشور در اجرای این عملیات تأکید ‏کرد. ‏

برگزاری نهمین همایش ملی سامانه‌های سطوح آبگیر باران

نهمین همایش ملی دو روزه‌ سامانه‌های سطوح آبگیر باران و مدیریت منابع آب که از روز گذشته به صورت مجازی در دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد، تا امروز ادامه دارد.

اولویت‌بندی توزیع اعتبارات در حوزه جنگل‌های زاگرس متناسب با شرایط موجود استان‌ها

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مشکلات منابع طبیعی استان‌های زاگرس نشین متفاوت است و از این رو اعتبارات بر حسب اولویت و شرایط موجود استان توزیع می شود.

وزیر جهاد کشاورزی: ‌در موضوع گیاهان دارویی ایران می‌تواند یکی از قطب‌های بزرگ جهان باشد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: گستره فعالیت وزارت جهاد کشاورزی از اعماق اقیانوس تا نوک قله کوه‌ها و دل جنگل‌ها است و ‌در موضوع گیاهان دارویی ایران می‌تواند یکی از قطب‌های بزرگ جهان باشد.

آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع اصفهان کاهش یافت

اصفهان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع این استان بویژه در سه سال اخیر با تدبیر و اقدامات مناسب در مقایسه با گذشته بطور چشمگیری کاهش یافته است.

عرصه‌های منابع طبیعی اصفهان با هدف بهبود حفاظت، بلوک‌بندی شد

اصفهان - ایرنا - معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان از بلوک‌بندی عرصه‌های منابع طبیعی این خطه با هدف پایش و رصد انواع خسارات طبیعی و غیرطبیعی و در نتیجه بهبود حفاظت از آنها خبر داد.

۲۰ تُن چوب بلوط قاچاق در اصفهان کشف و ضبط شد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از کشف و ضبط ۲۰ تُن چوب بلوط قاچاق به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان خبر داد و تاکید کرد: با قاچاقچیان و خریداران چوب بلوط بدون اغماض برخورد خواهیم کرد.

سالانه ۱۴ هزار متر مکعب روان آب مهار و استحصال می‌شود

سرپرست روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: با تکمیل و بهره برداری از طرح‌های آبخیزداری جدید، سالانه حدود ۱۴ هزار مترمکعب روان آب در این حوضه‌ها، مهار و استحصال خواهد شد.

بهره برداری ۲۰ طرح منابع طبیعی اصفهان آغاز شد

اصفهان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان از افتتاح و بهره برداری هشت طرح و آغاز عملیات اجرایی ۱۲ طرح منابع طبیعی و آبخیزداری به مناسبت هفته دولت در این خطه خبر داد.

سخن روز

آن كه جان را با طمع ورزى بپوشاند خود را پست كرده ، و آن كه راز سختى هاى خود را آشكار سازد خود را خوار كرده، و آن كه زبان را بر خود حاكم كند خود را بى ارزش كرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک