جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 259
  • بازدید دیروز : 3810
  • بازدید این ماه : 15868
عناوین مهم خبری :
رشد ۵۴ درصدی سطوح تحت پوشش آبخیزداری و آبخوانداری در کشور

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اهمیت توسعه طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در کشور و ارتقای شاخص اجرای فعالیت از متوسط هفتصد هزار هکتار به یک میلیون و سیصد هزار هکتار در سال، از رشد متوسط سالانه ۵۴ درصدی سطوح تحت پوشش فعالیت های آبخیزداری و آبخوانداری طی دو سال اخیر در مقایسه با متوسط بلندمدت سالانه در چهار دهه گذشته خبر داد.

اجرای آبخیزداری در 11 استان بحرانی با اعتبارات صندوق توسعه/خسارات سیل 70 درصد کاهش می‌یابد

مدیرکل دفتر ابخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها گفت: در 11 استان کشور عملیات آبخیزداری برای جلوگیری از خسارت‌های سیل آغاز شده و اواسط آبان ماه به پایان می‌رسد. با اجرای این پروژه شاهد کاهش 70 درصدی خسارت سیل خواهیم شد.

آتش‌سوزی ۷ هکتار مراتع سمیرم و فریدونشهر مهار شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از مهار آتش‌سوزی در سطح هفت هکتار از مراتع روستای "ضرغام‌آباد" سمیرم و "خلیل‌آباد" شهرستان فریدونشهر خبر داد.

۷۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری در اصفهان اجرا می‌شود

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: ۷۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری و آبخوانداری تا پایان امسال در این استان اجرا می‌شود.

۳۳۵ تن چوب قاچاق در اصفهان کشف شد

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: ۳۳۵ تن چوب بلوط و تاغ قاچاق در شش ماه نخست امسال در این استان کشف و ضبط شده است.

اجرای ۱۲۴ هزار هکتار طرح‌ آبخیزداری اصفهان گامی برای مدیریت منابع

اصفهان- ایرنا - اجرای طرح‌های آبخیزداری ۱۲۴ هزار هکتاری در استان اصفهان با صرف ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار گامی برای توسعه و مهمتر پیشگیری از حوادث و مدیریت منابع در منطقه بوده است.

سامانه جامع آمار و اطلاعات در ادارات "مهندسی و مطالعات" و "فناوری اطلاعات" اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان طراحی و تهیه شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از مهار آتش‌سوزی در مراتع روستای "میرآیاد" از توابع بویین و میاندشت در غرب استان خبر داد.

تا پایان سال جاری: ۲۰۹ کیلومتر کمربند حفاظتی منابع طبیعی در اصفهان ایجاد می‌شود

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: ۲۰۹ کیلومتر کمربند حفاظتی تا پایان سال جاری در عرصه‌های طبیعی این استان ایجاد می‌شود.

اشتغالزایی و بهره‌برداری اصولی با توسعه تعاونی‌ها در منابع طبیعی

توسعه کمی و کیفی و حمایت همه جانبه از تعاونی‌های منابع طبیعی زمینه بهره‌برداری اصولی، درآمدزایی و اشتغالزایی برای ساکنان و مهمتر حفاظت و احیا عرصه‌ها را فراهم می‌کند که در اصفهان گامهای مثبتی برای تحقق این راهبرد به ویژه در هفت سال اخیر برداشته شده است.

آسیب شناسی آتش سوزی در ذخیره‌گاه داغ باشی در شهرستان سمیرم مورد بررسی قرار گرفت

در جلسه شورای معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان آتشسوزی ذخیره گاه داغباشی شهرستان سمیرم مورد بررسی قرار گرفت .

بخش‌هایی از گفتگوی مرآت با فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها؛

سرهنگ عباس‌نژاد:
در شش‌ماهه نخست سال ۳۴ هزار هکتار از اراضی کشورمان از ناحیه حریق خسارت دیده‌اند؛ بیشتر این آتش‌سوزی‌ها در مراتع رخ داده است.

تاکید رئیس سازمان جنگلها بر اطلاع رسانی اثربخشی طرح‌های منابع‌طبیعی به افکار عمومی‎

معاون وزیر و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در جلسه ستاد هماهنگی طرح‌های آبخیزداری و ‏آبخوانداری پس از ارائه گزارش عملکرد اطلاع‌رسانی توسط مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل گفت: کارکردهای اثربخش منابع‌طبیعی باید به مردم و مسئولین گفته شود تا به ‏پذیرش و باور عمومی تبدیل شود‎.‎

شیوه نامه فنی واجرایی بهره برداری از مراتع کشور ابلاغ شد

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: بر اساس ماده 3 قانون حفاظت وبهره برداری مصوبه 1346/5/30، بهره برداری از منابع طبیعی طبق طرحی به عمل خواهد آمد که به تصویب اداره کل منابع طبیعی رسیده باشد و تا زمان تهیه طرح وتصویب آن بهره برداری از مراتع مستلزم اخذ پروانه چرا است .

نشست هم‌اندیشی مدیریت ایستگاه تولید بذر مرتعی در سازمان جنگل‌ها

نشست هم اندیشی و هم افزایی نحوه مدیریت ایستگاه تولید بذر گیاهان مرتعی با حضور رییس سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور، اساتید دانشگاه و جمعی از پیشکسوتان و صاحب نظران بخش مرتع صبح امروز در سازمان جنگل ها برگزار شد.

آتش در «سیبک» خاموش شد

پنج هزار متر مربع از مراتع منطقه سیبک شهرستان فریدونشهر طعمه حریق شد.

آغاز بهره‌برداری از طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در ۱۱ استان سیل‌خیز کشور

با آغاز بهره‌برداری از طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در ۱۱ استان سیل‌خیز کشور، 200 میلیون مترمکعب سیل مهار می‌شود.

کرونا صادرات گیاهان دارویی کشور را حدود ۴۰ درصد کاهش داد

مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها ، مراتع و آبخیزداری مقدار صادرات ۶ ماه نخست انواع گیاهان دارویی کشور را حدود ۴۵۰ تن اعلام کرد و گفت که این آمار به خاطر کرونا نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۰ درصد کاهش داشته است.

استقبال فعالان صنایع چوب کشور برای سرمایه گذاری در حوزه زراعت چوب

مدیر طرح توسعه زراعت چوب کشور از اعلام آمادگی سرمایه گذاران بخش خصوصی و اتحادیه کارفرمایان صنایع چوبی کشور در طرح توسعه زراعت چوب خبرداد.

در کش و قوس سرطان‎زا بودن مالچ‌های نفتی

در حالی که طی روزهای اخیر اخباری مبنی بر سرطان‌زا بودن مالچ‌های نفتی استفاده شده برای مهار کانون‌های گرد و غبار در کشور و اثبات آن توسط آزمایشگاه معتمد محیط زیست مطرح می‌شود، معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها می‌گوید: بر اساس اطلاعات سازمان جنگل‌ها مالچ‌های نفتی سرطان‌زا نیست، مگر آنکه تحقیقات و یافته‌های جدیدی وجود داشته باشد که ما از آن بی‌خبر باشیم.

فرماندار سمیرم با مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان دیدار کرد

در این دیدار ، معاون فرماندار، شهردار کُمه ، هیئت امنای مصلای سمیرم ، تعدادی از متقاضیان وسرمایه گذاران شهرستان سمیرم ، رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان ، آقای عسگریان فرماندار سمیرم را همراهی کردند.

کشف هزار و ۳۷۵ کیلوگرم چوب قاچاق در آران و بیدگل

در نیمه نخست امسال هزار و ۳۷۵ کیلوگرم چوب قاچاق در آران و بیدگل کشف شد.

داغ داشی در آتش

بر اثر آتش سوزی ۱۸۸ هکتار از ذخیره گاه جنگلی داغ باشی در بخش پادنا سمیرم در آتش سوخت.

آتش سوزی در چهار هکتار از مراتع گلپایگان

حدود چهار هکتار از مراتع هندی شهرستان گلپایگان در آتش سوخت.

سخن روز

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک