جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2978
  • بازدید دیروز : 3732
  • بازدید این ماه : 11480
برای احیای جنگل‌های زاگرس پویش مردمی ایرانی سبز، هر ایرانی یک نهال روز جمعه 1400/09/12 در شهرستان نجف آباد

قاسمی مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیز داری استان اصفهان در حاشیه برگزاری پویش مردمی در شهرستان سمیرم خبر داد:
پویش مردمی ایرانی سبز، هر ایرانی یک نهال، بذر کاری برای احیای جنگل‌های زاگرس روز جمعه 1400/09/12 در شهرستان نجف آباد توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان و با همکاری گروه های مردم نهاد همچون جمعیت کنگره 60 برگزار می‌شود.

پویش ایرانی سبز هر ایرانی یک نهال امروز در شهرستان سمیرم استان اصفهان برگزار شد / گزارش تصویری

در راستای حفظ، احیا و توسعه عرصه های منابع طبیعی پویش ایرانی سرسبز با شعار هر ایرانی یک نهال با همکاری جمعیت هلال احمر استان اصفهان، سازمان های مردم نهاد و بسیج سازندگی توسط اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان در سمیرم برگزار شد.

گزارش جلسه معارفه رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کوهپای

در این جلسه که با حضور مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان، دکتر خلیلی معاون برنامه ریزی توسعه و مدیریت منابع، جناب آقای حسینی فرماندار شهرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین شاکری امام‌ جمعه شهرستان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوهپایه، اعضای شورای شهر وشهردار کوهپایه وسایر مسئولین شهرستان برگزار شد آقای مهندس محمد رضا بحرینی به عنوان سرپرست اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان کوهپایه معرفی ومنصوب شد.

فرماندار اصفهان: باید خسارت عدم کشت به کشاورزان پرداخت شود

احمدی گفت: سیاست‌ها و بدرفتاری‌های برخی مسئولان منجر به بی توجهی به حق کشاورزان شده و تشدید اعتراضات مردم را به دنبال داشته است.

طرح های مرتعداری؛ پایه و اساس مدیریت عرصه های مرتعی کشور

مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: طرح های مرتعداری پایه و اساس مدیریت عرصه های مرتعی کشور است و اصلاح و بهره برداري صحيح از مرتع در قالب طرح هاي مرتعداري از نخستين اقدامات علمي و فني در مرتعداري ايران است.

انتصابات در سازمان جنگل ها

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور عصر دیروز یکشنبه در شورای مدیران در احکامی جداگانه ابتدا مصطفی جلیلی را به سمت ذیحساب و مدیر کل امور مالی سازمان منصوب کرد. قبلاً مسئولیت این حوزه برعهده خانم نادیا مهرگان بود. مهرگان 30 سال خدمت اش در این حوزه به پایان رسید و اکنون به بازنشستگی نایل شده است.

شکاف زمین و بحران جدی در دو روستای شهرستان فریدن اصفهان

بخشدار بخش مرکزی فریدن گفت: یکماهی است ایجاد شکاف در برخی از منازل مسکونی روستا‌های موغان وخویگان نگرانی اهالی را به دنبال شده است

واکاوی مشکل بحران آب در اصفهان | بی‌تدبیری‌های ۲۰ ساله در زاینده‌رود/ رفع تنش آبی فلات مرکزی ایران نگاه ملی می‌خواهد

رفع مشکلات حوضه آبریز زاینده‌رود، این روزها به یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان کشور تبدیل شده و توجه و تمرکز بر راهکارهای عملیاتی، از جمله مهمترین نکات در دستور کار مسئولان کشور قلمداد می‌شود.

نفسِ تنگ نصف جهان زیر تیغ آلودگی هوا !

این روز‌ها بحرانِ دو عنصر حیاتی در اصفهان، تیتر یک رسانه‌های اصفهان شده: "آب" و "هوا"...
خشکسالی از یک سو و بی تدبیری مسئولان از سوی دیگر زندگی را بر مردم اصفهان سخت کرده است.
اصفهان، شهری در محاصره صنایع که با خشکسالی بی سابقه دست‌و‌پنجه نرم می‌کند و در دو سال اخیر، آلوده‌ترین کلان‌شهر کشور شناخته شده است.

برخی خواص باور نکردنی آویشن

آویشن گیاهی از گروه نعنا است و انواع مختلفی دارد؛ اما آویشن فرانسوی رایج‌ترین نوع آن است. زنبور‌ها جذب گل‌های آویشن می‌شوند؛ آویشن گیاهی دارویی است که برای پیشگیری از سرما خوردگی و عفونت‌های تنفسی استفاده می‌شود.

برگزاری سومین نشست شورای مشورتی سازمان جنگل ها با حضور کنشگران فعال منابع طبیعی

نشست شورای مشورتی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با موضوع نقش سازمان های مردم نهاد در حفاظت و مدیریت پایدار منابع طبیعی کشور با حضور معاونین و مدیران کل این سازمان و جمعی از کنشگران فعال حوزه منابع طبیعی در سالن جلسات سازمان جنگل‌ها برگزار شد.

رییس سازمان جنگل‌ها: طرح آبخیزداری در یک میلیون و 400 هزار هکتار از مراتع کشور اجرایی می‌شود

معاون وزیر جهادی کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: این سازمان امسال طرح‌های آبخیزداری را در یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مراتع سرتا سر کشور اجرا می‌کند.

اختصاص پست سازمانی به نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی / ورود 860 نفر نیرو به مجموعه منابع طبیعی

با پیگیری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از سازمان امور اداری و استخدامی، سر انجام نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی به ساختار تشکیلاتی دست یافته و پست سازمانی دریافت می کنند.

برای نخستین بار از پساب فاضلاب؛ اجرای طرح بزرگ زراعت چوب استان اصفهان در کاشان آعاز شد

با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، اجرای نخستین طرح زراعت چوب استان اصفهان با استفاده از پساب آغاز شد.

در قالب یک پژوهش بررسی شد؛ بهترین راه اصلاح مرتع چیست؟

نتایج پژوهش «اولویت بندی روش های اصلاح مرتع با استفاده از روش تحلیل تصمیم گیری چندمعیاره (مطالعه موردی: مراتع شهرستان سمیرم)» در شماره دوم مجله علمی پژوهشی بوم شناسی کاربردی دانشگاه صنعتی اصفهان منتشر شد.

طرح آبخیزداری در ۱.۴ میلیون هکتار از مراتع کشور اجرا می‌شود

معاون وزیر جهادی کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: این سازمان امسال طرح‌های آبخیزداری را در یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مراتع سرتاسر کشور اجرا می‌کند.

افتتاح بند آبخیزداری نیسیان اردستان

بند آبخیزداری نیسیان اردستان با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و ‌۸۰۰ میلیون تومان با حضور معاون وزیر کشاورزی افتتاح شد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی اصفهان خبرداد؛ ذخیره ۳ میلیون مترمکعب سیلاب در بندهای آبخیزداری اصفهان

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: در بارندگی‌های اخیر حدود ۳ میلیون مترمکعب سیلاب در بندهای آبخیزداری این استان ذخیره شد.

دیدار دکتر منصور معاون  محترم وزیر با حجت الاسلام طباطبایی نژاد نماینده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

دیدار دکتر منصور معاون  محترم وزیر و رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور وهیئت همراه با حجت‌الاسلام والمسلمین سید صادق طباطبایی‌نژاد نماینده محترم مردم اردستان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

اجرای طرح زراعت چوب ، پس از تایید میزان دبی پساب توسط شرکت آب و فاضلاب کاشان

به گزارش روابط عمومی اداره کل در ادامه‌ سفر معاون محترم وزیر  و رئیس سازمان جنگل‌ها،  مراتع وآبخیزداری کشور وهیئت همراه به استان اصفهان از پروژه توسعه زراعت چوب در شهرستان کاشان بازدید بعمل آمد. 

سخن روز

نه طوطي باش كه گفته ديگران را تكرار كني و نه بلبل باش كه گفته خود را هدر دهی

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک