جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 343
  • بازدید دیروز : 3810
  • بازدید این ماه : 15952
عناوین مهم خبری :
بذرپاشی گیاهان دارویی در بیش از ۲ هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی اصفهان انجام شد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: طرح بذرپاشی گیاهان دارویی در ۲ هزار و ۸۰ هکتار از عرصه‌های طبیعی و رویشگاه‌های این استان از نیمه دوم امسال تاکنون انجام شده است.

۲ هزار «همیار طبیعت» در استان اصفهان فعالیت دارند

۲ هزار «همیار طبیعت» با هدف گسترش فرهنگ حفاظت از عرصه‌های طبیعی و داشته‌های با ارزش زیست محیطی در این استان فعالیت می‌کنند.

بررسی استفاده از ظرفیت های مرکز بیوتکنولوژی کشور در توانمند سازی بهره برداران منابع طبیعی استان

گزارش تصویری از بازدید مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان،معاون فنی اداره کل، مسئول اداره بهره برداری و مدیر عامل اتحادیه تعاونی های کشاورزی ومنابع طبیعی مهر استان اصفهان از موسسه تحقیقات بیوتکنولوژی مرکزی کشور بمنظور بررسی استفاده از ظرفیت های آن مرکز در توانمند سازی بهره برداران منابع طبیعی استان

بارش‌ها ۴۰ درصد در سرچشمه‌های زاینده رود افزایش پیدا کرده است

مدیر کل هواشناسی استان اصفهان گفت:بارش‌های سال زراعی جاری در سرچشمه‌های زاینده رود نسبت به سال گذشته بیش از ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

«پیرقوچ» تک درخت کهنسال دهاقان ثبت ملی شد

رئیس اداره جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: درخت کهنسال بَنه معروف به «پیرقوچ» با قدمت بیش از ۳۰۰ سال به عنوان اثر طبیعی ثبت ملی شد.

کشف ۴۰۰ کیلوگرم چوب تاغ قاچاق در تاغزار‌های ابوزیدآباد

۴۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق در تاغزار‌های شهر ابوزیدآباد در شهرستان آران و بیدگل کشف و توقیف شد.

روزنامه عصر ایران - درج مصاحبه با دکتر سعیدی معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی

مصاحبه با موضوع احیای عرصه‌های طبیعی آسیب دیده ناشی از فعالیت‌های معدنی با دکتر سعیدی در روزنامه عصر آزادی به تاریخ ۲۳ بهمن‌ ماه ۱۴۰۰ منتشر شد.

نهال کاری ۱۲۰ هکتار اراضی بیابانی در حاشیه روستای یک لنگی

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کوهپایه:
گسترش مناطق بیابانی به دلیل خشکسالی و عوامل طبیعی و همچنین عوامل انسانی یکی از چالش ها پیش روست و به سبب آن توسعه کانون های گرد و غبار و پیامدهای آن مورد توجه قرار گرفته است.

احیای عرصه‌های طبیعی آسیب دیده ناشی از فعالیت‌های معدنی

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان در جمع معدن داران خوروبیابانک گفت: بازسازی و احیای عرصه‌های منابع طبیعی آسیب دیده ناشی از فعالیت‌های معدنی یکی از اصولی‌ترین راهکار‌های مهم در کنترل آثار زیان‌بار بعد از فعالیت معادن و دستیابی به ایجاد محیطی مناسب و مطلوب برای تجدید حیات طبیعی است.

صدور سند رسمی برای ۳۴۵ هکتار از بستر زاینده رود

حریم و بسترِ حدود ۳۴۰  کیلومتر از طول رودخانه زاینده رود در استان اصفهان قرار دارد که برای بیش از 345 هکتار از مساحتِ آن، سند رسمیِ مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی صادر شده است

معاون سازمان امور عشایر کشور:ارز ترجیحی برداشته شود فشار بر مراتع چندین برابر می‌شود

تأثیر حذف ارز ترجیحی بر ضریب تبدیل و قیمت علوفه را بررسی کردیم و اثرات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی آن را سنجیدیم؛ به طور خلاصه نتیجه بررسی‌ها حاکی است که اگر ارز ترجیحی برداشته شود فشار بر مراتع چندین برابر می‌شود

در کارگروه ملی مدیریت چرای دام مطرح شد؛ چرای زیادِ دام و بلایای طبیعی، دو عاملِ تخریبِ مراتع

معاون مراتع و آبخیزداری و بیابان سازمان مراتع، جنگلها و آبخیزداری کشور در کارگروه ملی مدیریت چرای دام گفت: درحال حاضر، از ۸۵ میلیون مرتع موجود در کشور، حدود ۳۲ میلیون هکتار در مراتع زاگرس واقع است که عشایر در فصل ییلاق به آنجاها می روند.

معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور : مراتع کشور توان تخریب بیش از این را ندارند

 معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور (سازمان جنگلها) گفت: مراتع کشور توان تخریب بیش از این را ندارند بنابراین مدیریت در استفاده از آنها و افزایش طرح‌های مرتعداری در تمامی استان‌ها ضروری است.

معاون سازمان امور عشایر کشور: ارز ترجیحی برداشته شود فشار بر مراتع چندین برابر می‌شود

معاون توسعه و امور زیر بنایی سازمان عشایر کشور گفت: ارز ترجیحی برداشته شود فشار بر مراتع چندین برابر خواهد بود.

معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از افزایش اعتبار مدیریت کوچ در کشور به ۱۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ خبر داد

بودجه مدیریت کوچ برای سراسر کشور در سال جاری ۴.۲ میلیارد تومان بود که در سال ۱۴۰۱ به ۱۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد تا طرح مدیریت کوچ در استان‌ها به بهانه کمبود اعتبار متوقف نشود.

تغییر نام سازمان جنگل‌ها،  مراتع وآبخیزداری کشور  به سازمان منابع طبیعی وآبخیزداری کشور

بنا به پیشنهاد مشترک وزارت جهادکشاورزی و سازمان اداری و استخدامی کشور ، عنوان سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور به تغییر و تصویب نمود

پیام مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر

متن کامل پیام آقای مهندس کاظمی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر

۳۰ هکتار از اراضی شهرستان آران و بیدگل که سند نداشتند به نام دولت اخذ سند شد

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان آران و بیدگل گفت: همچنین برای پیشگیری از زمین‌خواری و جلوگیری از تصرف اراضی ملی، سند تک برگ ۳۰ هکتار از اراضی شهرستان آران و بیدگل که سند نداشتند نیز به نام دولت اخذ شد.

افتتاح  ۶ طرح آبخیزداری و پخش سیلاب در استان اصفهان همزمان با دهه فجر

مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: ۶ طرح آبخیزداری و پخش سیلاب در استان اصفهان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره‌برداری می‌رسد.

در پی اعتراض مردم علویجه از برداشت معادن فعلا مجوز بهره برداری معدن در علویجه صادر نمی شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: صدور پروانه جدید و بهره برداری از معادن این منطقه منوط به رفع ابهام و برآورده شدن خواسته مردم خواهد بود.

اجرای قانون موضوع ماده ۲ در ۴۳ فقره پلاک ثبتی  اخذ تعداد ۱۹۰ جلد سند مالکیت تکبرگ اراضی ملی

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چادگان طی اقدامات صورت گرفته در دو سال اخیر، بر روی ۴۳ فقره پلاک ثبتی شهرستان در سطح ۴۰۰۰ هکتار اجرای مقررات موضوع ماده ۲ قانون حفظ و حمایت از منابع طبیعی و ذخایر جنگلی صورت گرفت و منجر به صدور سند تکبرگ گردید.

۲ میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی استان اصفهان صادر شد

داریوش سعیدی معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: اسناد حدنگاری(کاداستری) در سالجاری با هدف حفظ هرچه بیشتر اراضی از زمین‌خواری برای ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی این استان صادر شد.

پیام مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به مناسبت روز زن

سالروز میلاد بانوی بی همتای خلقت، حضرت فاطمه زهرا ( سلام الله علیها ) به عنوان روز پاسداشت مقام مادر و روز زن ، بهانه ای زیبا برای ستایش مقام ممتاز و رفیع زنان و مادران می باشد.

سخن روز

چه بسیارند عبرتها و چه اندک اند عبرت گرفتن ها! (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک