جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 556
  • بازدید دیروز : 1749
  • بازدید این ماه : 23433
عناوین مهم خبری :
برای تامین نظر شورای نگهبان؛ هزینه های درمانی نیروهای داوطلب اطفاء حریق جنگل ها برعهده سازمان جنگل ها و محیط زیست قرار می گیرد

نمایندگان مجلس هزینه های درمانی نیروهای داوطلب اطفاء حریق جنگل ها را برعهده سازمان جنگل ها و محیط زیست قرار دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی(سه شنبه، اول بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان ایرادات لایحه حمایت از محیط بانان و جنگل بانان را اصلاح کردند و با اصلاحات تبصره 2 ماده 2 با 137 رأی موافق، صفر رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این تبصره آمده است؛ سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل‌ها،‌ مراتع و آبخیزداری کشور موظفند هزینه‌های درمانی نیروهای مردمی که به‌صورت داوطلبانه در اقدامات مرتبط با پیشگیری و اطفای حریق جنگل ها و مراتع کشور همکاری می‌نمایند را پرداخت و صدمات و خسارات وارده به آنها را جبران نمایند.

همچنین ماده 3 لایحه حمایت از جنگل بانان و محیط بانان با 145 رأی موافق، صفر رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه اصلاح شد.

این ماده می گوید؛ آیین‌نامه اجرائی این قانون مشتمل بر نحوه تأمین و پرداخت وجوه موضوع مواد (13) و (14) قانون به‌کارگیری سلاح توسط نیروهای مسلح در موارد ضروری مصوب  18/  1/ 1373 به مشمولان این قانون و همچنین چگونگی پوشش بیمه‌ای آنها، ظرف مدت شش‌ماه از لازم‌الاجراءشدن این قانون توسط وزارت دادگستری با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و حسب مورد با هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی تهیه و به تصویب هیأت‌ وزیران خواهد رسید.

در ادامه نمایندگان ماده 4 را با 140 رأی موافق، صفر رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه اصلاح کردند.

این ماده به شرح زیر اصلاح شد؛ سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است همه‌ساله اعتبارات مورد نیاز اجرای این قانون را به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی در لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی نماید.

بازدید : 646
5 بهمن 1398 ساعت 04:29 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

در روز مصیبت ، عظمت روح و توانایی اشخاص معلوم می شود . پیامبر اعظم(ص)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک