جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 519
  • بازدید دیروز : 1749
  • بازدید این ماه : 23396
عناوین مهم خبری :
1632 تن گیاهان دارویی به خارج از کشور صادر شد

مدیرکل امور مراتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به صادرات گیاهان دارویی از 16 استان گفت: تا اول بهمن ماه سالجاری 1632 تن به ارزش 15 میلیون یورو به کشورهای افغانستان، هندوستان، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای خلیج فارس صادر شده است. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانیی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، ترحم بهزاد گفت: سرزمین ایران کشوری ممتاز و رتبه بالا از لحاظ غنای گیاهی و تنوع زیستی است و دارای 11 اقلیم از 13 اقلیم شناخته شده‌ی جهانی است که بر اساس نظر گیاه‌شناسان و پژوهشگران تعداد گونه‌های گیاهی ایران 8425 گونه است که در سطح 85 میلیون هکتار از مراتع کشور پراکنده شده اند. 

وی با اشاره به صادرات در بخش منابع طبیعی در سال 96 خاطرنشان کرد: حدود 840 تُن گیاهان دارویی به کشورهای اتحادیه اروپا و عربی صادر شده است.

مدیرکل امور مراتع سازمان جنگل ها با بیان اینکه در سال 97 صادرات گیاهان دارویی 1440 تُن بود اعلام کرد: در حال حاضر تا پایان دیماه 1632 تن صادرات داشته ایم. 

بهزاد گفت: آنغوزه، باریجه، وشا، کتیرا، قارچ سیاه به هندوستان، کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین دنبلان به کشورهای عربی صادر می شود.

گفتنی است تحقیقات نشان داده است که بیش از 2300 گونه از گیاهان کشور خواص دارویی عطری ادویه ای و آرایشی بهداشتی دارند و بعلاوه 128 گونه از این گیاهان به عنوان گیاهان بومی ایران می باشند و منحصراً در سرزمین ایران رویش کرده و به عنوان یک ظرفیت انحصاری در کشور محسوب می شوند. 

 
 
بازدید : 1750
7 بهمن 1398 ساعت 05:42 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آن کس که از روزگار تجربه آموخت ، هرگز فریب جهانیان را نخواهد خورد . ( امام حسن عسکری ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک