جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 13
  • بازدید دیروز : 704
  • بازدید این ماه : 721
عناوین مهم خبری :
به طور همزمان ۳۰۸ پروژه بخش کشاورزی و منابع طبیعی  به مناسبت دهه فجر افتتاح شد
استاندار اصفهان :
هرجا که تولید هست بویژه در بخش کشاورزی معنویت هم هست
 دکتر رضایی استاندار اصفهان در  آیین افتتاح 308 پروژه بخش کشاورزی و منابع طبیعی  گفت: هرجا که تولید هست خصوصاً در بخش کشاورزی معنویت هم هست و تولید محصولات استراتژیک امنیت غذایی نقش بسیار مهمی در ایجاد امید در جامعه دارد بویژه در زمانی که تحریم های ظالمانه ای بر روی کشور سایه انداخته است .
وی در ادامه افزود:از برکات دهه مبارک فجر، بهره برداری پروژه های مهم توسط مردم و مسئولین است توانسته ایم فضای کسب کار را در استان ایجاد و توسعه دهیم.
  وی در ادامه افزود :در دهه مبارک فجر در سطح استان ۱۸۲۶ پروژه افتتاح می شوند از این تعداد 308پروژه آن در بخش کشاورزی و منابع طبیعی است که معادل  17 درصد کل پروژه دهه دهه فجر سال جاری است.
استاندار اصفهان در سخنان خود درخواست افزایش اعتبار طرح های آبخیزداری و جنگل و مراتع استان و نیز انجام کار کارشناسی برای توسعه درختکاری در اراضی ملی شهرستان آران و بیدگل  را مطرح نمود  که مورد  موافقت سرپرست جنگلها و مراتع کشور قرار گرفت.

 

 مهندس شهبازی سرپرست سازمان جنگل و مرتع و آبخیزداری کشور:
توسعه  زراعت چوب با استفاده از  پساب  جلوگیری از توسعه کانون های گرد غبار استان
در آیین افتتاح 308 پروژه   مهندس شهبازی سرپرست سازمان جنگل و مرتع و آبخیزداری کشور گفت: به مناسبت دهه فجر ۴۰۹ پروژه کنترل سیلاب مقابله با کانون های  گرد و غبار با اعتباری بالغ بر522 میلیارد تومان در سطح  کشور افتتاح می شود.
وی در ادامه افزود: در کل دنیا میزان بارندگی رو به کاهش است و سالانه حدود ۱۱ میلیمتر کاهش بارندگی آب های موجود در تمام دنیا  ثبت شده است و با توجه به کاهش سطح های زیر زمینی که منابع حیاتی آیندگان است که باید برای حفظ شود ،بویژه در مناطقی مانند استان اصفهان و اجرای طرح های آبخیزداری برای ذخیره روان آبها ی جاری و افزایش ذخیره آب تاثیر دارد.
وی در خصوص توسعه کانون‌های گرد و خاک گفت:در استان اصفهان حدود ۴۷ هزار هکتار کانون گرد و غبار وجود داردکه می شود با توسعه  زراعت چوب با استفاده از  پساب می توان هم از ایجاد کانون های گرد غبار جلوگیری نمود وهم صرفه اقتصادی را برای استان بهمراه خواهد داشت.
بازدید : 852
13 بهمن 1398 ساعت 05:50 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آنکه درون خویش را نیکو گرداند ، خدا ، آشکار او را نیکو گرداند ( امام زین العابدین ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک