جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 699
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این ماه : 703
عناوین مهم خبری :
اجرای هفت طرح آبخیزداری استان اصفهان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان گفت: پخش سیلاب های چوپانان ، ابوزید آباد آران و بیدگل ، تخته عباس گلپایگان و جوزدان نجف آباد و بندهای سنگی و ملاتی قمصر کاشان ، مهرنجان خورو بیابانک و سمیرم  از طرح آبخیزداری این اداره است که همزمان با ایام الله دهه ی فجر به بهره برداری می رسد.
ابوطالب امینی با بیان اینکه ساخت این طرح ها از پارسال آغاز شده بود افزود: حدود 200 میلیارد ریال  برای ساخت این طرح ها هزینه شده است .
وی گفت: همچنین پخش سیلاب طالخونچه مبارکه و بند های سنگی ملاتی زفره اصفهان ، مصیر و قلعه سرخ فریدونشهر ، چشم آسمان لنجان ،روستای سُه شاهین شهر، مَرغ و دنبی برخوار از دیگر طرح های آبخیزداری است که ساخته آن امسال با بیش از 300 میلیارد ریال اعتبار آغاز و تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید .

ابوطالب امینی با بیان اینکه  اجرای این عملیات تاثیر به سزایی درکنترل سیلابها ، تغذیه سفره های آب زیر زمینی ، کاهش فرسایش خاک وتوسعه پوشش گیاهی دارد ، افزود: پیشگیری ومهار سیلاب در25  درصداز حوزه های آبخیز استان  ، افزایش پتانسیل تولید علوفه درهر هکتار 120کیلو گرم و کنترل 530 مترمکعب هرز آب درهر هکتار از دیگر نتایج اجرای طرح های آبخیزداری است .

بازدید : 2152
14 بهمن 1398 ساعت 05:30 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

چه بسیارند عبرتها و چه اندک اند عبرت گرفتن ها! (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک