جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3436
  • بازدید دیروز : 3567
  • بازدید این ماه : 87587
عناوین مهم خبری :
اجرای هفت طرح آبخیزداری استان اصفهان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان گفت: پخش سیلاب های چوپانان ، ابوزید آباد آران و بیدگل ، تخته عباس گلپایگان و جوزدان نجف آباد و بندهای سنگی و ملاتی قمصر کاشان ، مهرنجان خورو بیابانک و سمیرم  از طرح آبخیزداری این اداره است که همزمان با ایام الله دهه ی فجر به بهره برداری می رسد.
ابوطالب امینی با بیان اینکه ساخت این طرح ها از پارسال آغاز شده بود افزود: حدود 200 میلیارد ریال  برای ساخت این طرح ها هزینه شده است .
وی گفت: همچنین پخش سیلاب طالخونچه مبارکه و بند های سنگی ملاتی زفره اصفهان ، مصیر و قلعه سرخ فریدونشهر ، چشم آسمان لنجان ،روستای سُه شاهین شهر، مَرغ و دنبی برخوار از دیگر طرح های آبخیزداری است که ساخته آن امسال با بیش از 300 میلیارد ریال اعتبار آغاز و تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید .

ابوطالب امینی با بیان اینکه  اجرای این عملیات تاثیر به سزایی درکنترل سیلابها ، تغذیه سفره های آب زیر زمینی ، کاهش فرسایش خاک وتوسعه پوشش گیاهی دارد ، افزود: پیشگیری ومهار سیلاب در25  درصداز حوزه های آبخیز استان  ، افزایش پتانسیل تولید علوفه درهر هکتار 120کیلو گرم و کنترل 530 مترمکعب هرز آب درهر هکتار از دیگر نتایج اجرای طرح های آبخیزداری است .

بازدید : 1934
14 بهمن 1398 ساعت 05:30 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

بدرستیکه بندگان شایسته خدا وارثان حقیقی زمینند . قرآن کریم

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک