جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 413
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این ماه : 417
عناوین مهم خبری :
در سال جاری به 240 فقره از شکایات مردمی رسیدگی و پاسخگویی شده است
رئیس اداره مدیریت عملکرد اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اعلام این خبر گفت :
یکی از وظایف اداره مدیریت عملکرد، رسیدگی و پاسخگویی به شکایات مردمی است که در این راستا از طریق دستگاه های نظارتی ، سازمان بازرسی استان اصفهان ، سازمان جهاد کشاورزی ، سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور و همچنین از طریق رسیدگی به شکایات  استانداری اصفهان و سامانه « سامد » در سال جاری به 240 فقره از شکایات مردمی رسیدگی و پاسخ داده شده است .
عباس مومنی اضافه کرد : اجرای ارزیابی در سطوح مدیریت ، معاونت ها و روسای ادارات ستادی و شهرستانی در فروردین ماه  سال جاری در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  صورت پذیرفته است  و همچنین نظارت بر عملکرد روسای ادارات  منابع طبیعی و آبخیزداری 24 شهرستان استان اصفهان به صورت ماهیانه در قالب 70 فقره گزارش عملکرد و انتقال مشکلات و پیشنهادات به معاونت ها و مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان انجام پذیرفته است .
مومنی خاطر نشان کرد : تهیه و تنظیم گزارش عملکرد ماهیانه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری  کشور و شرکت در جلسات مختلفی نظیر شورای معاونین و جلسات  اعمال نظر قانونی بر مصوبات  و جلسات اعمال ماده 59 و جلسات ارتقاء سلامت اداری و ارتقاء خدمات الکترونیک به ارباب رجوع و همچنین ارتقاء و فعال سازی سامانه های میز خدمت و پاسخگویی به شکایات ( سامد ) و صدور و تمدید  پروانه چرای دام و استعلام بخش زمین از دیگر فعالیت های اداره مدیریت عملکرد است .
بازدید : 1387
16 بهمن 1398 ساعت 07:42 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

هر گاه (مطلبى) بپرسى براى دانستن بپرس نه براى خرده‌‏گیرى زیرا که نادان یاد گیرنده شبیه عالم است و عالم خرده‌‏گیر شبیه نادان. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک