جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 641
  • بازدید دیروز : 1891
  • بازدید این ماه : 10713
عناوین مهم خبری :
هفته منابع طبیعی، فرصتی برای سرسبزی ایران

سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به پیش رو بودن هفته منابع طبیعی و آبخیزداری تأکید کرد: هفته منابع طبیعی فرصتی مناسب برای ایجاد تغییر دیدگاه ها به مقوله منابع طبیعی و سرسبزی ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - خسرو شهبازی در چهل و چهارمین جلسه ستاد اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری با ایجاد طرح نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز افزود: موثرترین راه حفاظت از جنگل‌ها و مراتع پررنگ کردن نقش مردم است که با فعال کردن کانون های  مختلف مردمی به منظور حفاظت از جنگل‌ها و مراتع در مناطق شهری و روستایی از این نقش می‌توان به خوبی بهره برد.

وی در ادامه اضافه کرد: سازمان های مردم نهاد، مجریان، بهره‌برداران منابع طبیعی، معلمان، دانشجویان، دانش‌آموزان، دوستداران منابع طبیعی و محیط زیست و... در این طرح می‌توانند مشارکت کنند.

سرپرست سازمان جنگل ها و مراتع با تاکید بر نظارت و ارزیابی سازه های آبخیزداری  خاطر نشان کرد: با وجود اعتبارات بالای صندوق توسعه ملی که در اختیار سازمان جنگل ها قرار گرفته است باید ناظرین و کارشناسان معین با حضور در استان ها و بازدید از میزان پیشرفت فیزیکی و نحوه ساخت پروژه ها نظارت لازم را داشته باشند.

این مقام مسئول سازمان جنگل ها در ادامه این جلسه با اشاره به نامه ارسالی به تمامی استان ها جهت جنگل کاری، اعلام کرد: کلیه استان ها به شرط داشتن نهال و سازگاری آنها با منطقه مورد نظر به هر میزان که می خواهند اعتبار برای جنگل کاری دریافت خواهند کرد.

سرپرست سازمان جنگل ها پرداخت حقوق عقب افتاده نیروهای حفاظتی منابع طبیعی را اقدامات مهم در سالجاری عنوان کرد و ادامه داد: با پیگیری و برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده نزدیک کلیه دیون اجرایی طرح ها و پروژه ها در بخش های مختلف سازمان پرداخت و مشکلات در این زمینه برطرف خواهد شد.

شهبازی در این جلسه به اصلاح طرح مدیریت پایدار جنگل های زاگرس تأکید کرد و افزود: این طرح باید به صورت هدفمند با بودجه بندی و طرح ریزی مناسب اصلاح و اجرایی شود.

بر اساس این گزارش، این جلسه به ریاست مسئول اول منابع طبیعی با ارائه گزارش توسط معاونت ها و دفاتر از پیشرفت پروژه های مرتبط از محل صندوق توسعه ملی توسط اعضای ستاد هماهنگی اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری به پایان رسید. 

 

بازدید : 2091
29 بهمن 1398 ساعت 05:25 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

نه طوطي باش كه گفته ديگران را تكرار كني و نه بلبل باش كه گفته خود را هدر دهی

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک