جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2327
  • بازدید دیروز : 2427
  • بازدید این ماه : 82911
عناوین مهم خبری :
گزارش عملکرد پاسگاه ویژه منابع طبیعی کاشان در نوروز

با توجه به اظهارات فرماندهی پاسگاه ویژه منابع طبیعی کاشان، از 25 اسفند ماه لغایت 20 فروردین ماه سال جاری پاسگاه ویژه منابع طبیعی کاشان با دو محوریت و رویکرد اقدام به شیفت بندی و استفاده از کلیه پرسنل این اداره جهت کشیک نوروزی نموده است.

علی اصغر رضائی می افزاید: در تمام طول مدت یاد شده برنامه های گشت و مراقبت این پاسگاه با چهار نفر روزانه انجام شده است.

رضائی هدف از این گشت ها را جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی ، جلوگیری از ورود زودهنگام مرتعداران مراتع قشلاقی شهرستانهای آران و بیدگل، اردستان، نطنز، قم و ابوزیدآباد و مهاباد اردستان و بادرود ذکر نموده است.

فرماندهی پاسگاه منابع طبیعی کاشان افزود: در طول مدت کشیک نوروزی دو روز نیز بعنوان آماده باش بحرانهای طبیعی و سیل در چهارم و پنجم فروردین با توجه به آماده باش مدیریت بحران شهرستان ، این یگان نیز آماده باش بوده و از کلیه پروژه های آبخیزداری گسترش یافته در شهرستان کاشان اعم از پروژه های بخش قمصر، شهر قمصر، شهر کامو و چوگان، سار، ون، چنار ، ارمک، روستاهای ورکان، تجره، پنداس و آرنجن، شهر برزک در دره های منتهی به دره وسیون بازدید به عمل آورده است.

رضائی افزوده است: از آنجا که فصل چرای مراتع ییلاقی شهرستان از اول خرداد ماه هر سال شروع میشود، این پاسگاه جهت اجرای هرچه دقیقتر طرح کنترل کوچ این شهرستان، گلوگاههای ورودی دام مراتع ییلاقی را کنترل نموده و مراقبت مینماید تا دام مرتعداران شهرهای همجوار به این شهرستان وارد نشوند.

رضائی همچنین عنوان مینماید و به مرتعداران مراتع قشلاقی شهرهای همسایه توصیه مینماید به جهت اینکه از تشکیل پرونده های قضائی برای مرتعداران پرهیز شود از کوچ به مراتع ییلاقی و حضور در عرصه ‏های ملی این شهرستان قبل از زمان و فصل چرای دام به شدت پرهیز گردد.

رضائئ عنوان کرد: اگر چنانچه مرتعداران از دستورالعمل های ابلاغی اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان به لحاظ حضور در این گونه عرصه ها تبعیت و پیروی ننمایند. با راهکارهای قضائی و تشکیل پرونده های قضائی با متخلفین برخورد خواهد شد.


 
بازدید : 999
19 فروردین 1399 ساعت 04:45 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گنجينه دانش را بهرقيمتي بخرند ارزان است

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک