جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3413
  • بازدید دیروز : 3567
  • بازدید این ماه : 87564
عناوین مهم خبری :
اعزام سومین اکیپ کارشناسان و ماموران منابع طبیعی شهرستان سمیرم به استان فارس
علی پورعسگر رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم در این باره افزود همزمان با نزدیک شدن خانوارهای عشایری کوچرو به سمت ییلاق های سمیرم در مسیر  کوچ و در راستای مدیریت کنترل كوچ زودهنگام  به منظور جلوگیری  چرای زودرس و تخریب بوته های نورس شهرستان سمیرم طی اقداماتی فعال و خلاقانه تاکنون ۳ اکیپ از ماموران و کارشناسان را علی رقم مشکلات و موانع موجود به سمت استان فارس روانه کرده ایم . در حال حاضر سومین اکیپ از پاسگاه چهار راه سمیرم به سمت شهرستان های  نورآباد و سپیدان ،عزیمت کرده اند.
انتظار میرود اعزام این اکیپ ها با وجود تحمیل هزینه و افزایش مخاطرات و مسولیت های شبانه روزی برای اداره و کارشناسان این اداره بتواند گامی موثر در حفظ پوشش گیاهی و مراتع شهرستان کند. چرا که معتقدیم پیشگیری به موقع میتواند مانع تخریب و تشکیل پرونده و افزایش مشکلات بعدی برای اداره و دستگاه های قضایی باشد.


کارشناسان و مامورین این اداره در این مسیر با عشایر تیره قرخلو، عاشوری، زندی لک و قره قانی مواجه شده اند و از طریق یاد آوری و آموزش کوچ زودهنگام نسبت به آگاه سازی اثرات منفی ورود دام در این زمان از سال اقدام نمودند.
شهرستان سميرم در ضلع شمالي دنا و زاگرس مياني با 150 روستا و آبادي، شش شهر و چهار بخش و افزون بر يكصد هزار نفر جمعيت روستايي، شهري و عشايري، با 455 هزار هكتار عرصه هاي ملي و طبيعي در160كيلومتري جنوب اصفهان و 164 كيلومتري شمال ياسوج واقع است
افزون بر چهار هزار و 700 خانوار عشايري از چهار طايفه دره شوري، عمله، فارسيمدان و شش بلوكي ايل بزرگ قشقايي به مراتع این شهرستان وارد شده و دام هایی خود را تعلیف می نمایند.


بازدید : 1045
24 فروردین 1399 ساعت 06:25 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

برترین مردم سودمندترین آنها است به مردم (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک