جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 688
  • بازدید دیروز : 4257
  • بازدید این ماه : 78845
عناوین مهم خبری :
مالچ پاشی در ابوزید آباد آغاز شد

حسینعلی نریمانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا از آغاز مالچ پاشی در ۵۰۰ هکتار از کویر ابوزید آباد خبرداد و اظهار کرد: اجرای این پروژه از روز گذشته -دوم اردیبهشت ماه- کلید خورد و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: این طرح با اعتبار ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان در ابوزید آباد اجرا می شود.

رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خاطرنشان کرد: منطقه ای که در اصفهان مالچ پاشی خواهد شد ۱۵ کیلومتر با مناطق تحت مدیریت و زیستگاه حیات وحش فاصله دارد و از سوی دیگر این طرح با تایید سازمان حفاظت محیط زیست عملیاتی شده است.

بیش از سه میلیون هکتار، معادل ۳۰ درصد از سطح استان اصفهان اراضی بیابانی و شن زار است که به طور عمده در مناطق شمالی و شرقی این استان قرار دارد؛ در این اراضی ۱۶ کانون بحرانی فرسایش بادی در سطح بیش از ۱۰ هزار هکتار شناسایی شده و دولت برای اجرای طرح‌های بیابان زدایی، نهال کاری و مالچ پاشی ۴۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای این استان اختصاص داده بود.

پروژه مالچ پاشی در۵۰۰ هکتار از کویر ابوزیدآباد اصفهان در راستای اجرای طرح کشوری بیابان زدایی در ۹ استان درگیر با پدیده گرد و غبار است که مجلس شورای اسلامی خرداد ماه ۹۸ از محل قانون بودجه ۶۶۰ میلیارد تومان برای آن تصویب کرد.

بنا بر گزارش سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ۷۲ هزار هکتار از اراضی کشور در مناطق فوق بحرانی و بحرانی به مالچ پاشی نیاز دارد که سال گذشته اجرای عملیات مالچ نفتی با تأیید سازمان حفاظت محیط زیست در سطح ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار با هدف تثبیت شن‌های روان در استان‌های اصفهان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، ایلام، جنوب کرمان و هزمزگان به عنوان کانون‌های بحرانی تصویب شد.

بازدید : 1679
4 اردیبهشت 1399 ساعت 05:49 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

نیرومند ترین مردم آن است که خشم خویش را نگه دارد . (امام موسی کاظم ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک