جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 639
  • بازدید دیروز : 4257
  • بازدید این ماه : 78796
عناوین مهم خبری :
پنج میلیون مترمکعب آب در بندهای خاکی کاشان ذخیره شد

محمدمهدی شریفی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: بیشتر این ‌آب‌ها در بندهای آزران، سار، جنت‌آباد، ارمک، کامو و آبخوان کاشان جمع‌آوری و ذخیره شده است.

وی افزود: ذخیره آب در بندهای خاکی با روش مهار سیلاب، افزون بر تقویت منابع آب‌های زیرزمینی منطقه در جلوگیری از خسارت به زمین‌های کشاورزی و همچنین تخریب زیرساخت‌ها نقش بسیار موثری دارد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشان اضافه کرد: بندهای خاکی به منظور تغذیه سفره‌های زیرزمینی و جلوگیری از بروز خسارت آبگیری شدند و ذخیره‌سازی آب‌های جاری با ساخت این بندها می‌تواند بستر رونق تولید در بخش‌ کشاورزی و منابع طبیعی را فراهم ‌کند.

رییس اداره هواشناسی کاشان نیز در این زمینه به ایرنا گفت: میزان بارندگی‌های سال زراعی جاری (از ابتدای مهرماه تا کنون)، ۱۹۴.۹ میلی‌متر و این مقدار در سال زراعی گذشته ۱۴۲ میلی‌متر بود.

عباس ارغوانی افزود: میزان بارندگی‌های سال زراعی جاری تا این تاریخ به نسبت مدت مشابه در سال گذشته، ۳۸ درصد و به نسبت میانگین بلندمدت نیز ۵۸ درصد افزایش داشته است.

وی تشریح کرد: اگر چه بارندگی‌ها به ‌صورت سطحی بود و در تقویت آب سفره‌های زیرزمینی در مناطق پَست دشت کاشان تاثیر چندانی نگذاشت اما در مناطق کوهستانی با وجود شرایط طبیعی و بندهای خاکی و ملاتی، منابع آب‌های چشمه‌ها، قنات‌ها و آب‌های جاری رشد چشمگیری داشت.
پنج میلیون مترمکعب آب در بندهای خاکی کاشان ذخیره شد

کاشان دارای افزون بر ۱۵ هزار و ۳۰۰ هکتار زمین کشاورزی است که ۶ هزار و ۳۰۰ هکتار آن زمین زراعی و بقیه به کشت باغ و گلخانه اختصاص دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت بیش از ۳۶۸ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

بازدید : 844
22 اردیبهشت 1399 ساعت 05:49 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

نه طوطي باش كه گفته ديگران را تكرار كني و نه بلبل باش كه گفته خود را هدر دهی

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک