جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3590
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 77490
عناوین مهم خبری :
توسعه ۳۰ هزار هکتاری زراعت چوب در سال جهش تولید
مجری طرح زراعت چوب سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در سال جهش تولید طرح توسعه زراعت چوب در ۳۰ هزار هکتار از اراضی در دستور کار این سازمان قرار دارد که اغلب درختان سریع الرشد صنوبر و اکالیپتوس را شامل می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها  از ایانا، جواد میرعرب رضی در رابطه با برنامه های این سازمان در سال جهش تولید اظهار کرد: سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در راستای جهش تولید، طرح توسعه زراعت چوب در ۳۰ هزار هکتار از اراضی را در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: در این طرح کشت انواع درختان سریع الرشد صنوبر و اکالیپتوس در نظر گرفته شده است.
میرعرب رضی در رابطه با استان‌هایی که برای کاشت این درختان مناسب هستند، خاطرنشان کرد: زراعت چوب بیشتر در استان هایی که آب کافی دارند مانند  گیلان، مازندران، زنجان، آذربایجان غربی، خوزستان و کرمانشاه انجام می‌شود.
وی افزود: استان‌های دیگر هم توسعه زراعت چوب را با آب‌های نامتعارف انجام می‌دهند، مانند استان تهران که پتانسیل خوبی داشته و طبق مصوبه دولت کشاورزان در اراضی جنوب تهران حق کاشت این نوع درختان را دارند.
مجری طرح زراعت چوب سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: در استان هایی که بارندگی نداریم استفاده از رودخانه های دائمی و آب‌های نامتعارف در دستور کار قرار گرفته و در ۱۰ استان کشور، اراضی را شناسایی کردیم که در حاشیه‌ مراکز تصفیه فاضلاب‌ها هستند و برای توسعه چوب مناسب اند.
میرعرب رضی با اشاره به اینکه یکی از کسب و کارهایی که می تواند به صورت چند منظوره عمل کند زراعت چوب است، عنوان کرد: زراعت چوب باعث جلوگیری از خروج ارز، کاهش وابستگی و تامین مواد سلولزی ام دی اف و اچ دی اف شده و صنعت درودگری را توسعه می‌دهد.
وی افزود: توسعه زراعت چوب علاوه بر درآمدزایی باعث اشتغال پایدار روستایی خواهد شد..
بازدید : 861
22 اردیبهشت 1399 ساعت 06:07 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گذشته را رها کنید و به آنچه پیش رو دارید اطمینان کنید . حتی اگر دقیقا ندانید چه در پیش دارید . (اسپنسر جانسون )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک