جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2200
  • بازدید دیروز : 2427
  • بازدید این ماه : 82784
عناوین مهم خبری :
تصویب ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های آبخیزداری

مدیر کل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مر تع و آبخیزداری کشور از تخصیص یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری در سال جاری خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، هوشنگ جزی روز گذشته در این باره افزود: با تخصیص این اعتبارات در ۶۰۵ حوزه آبخیز که عمدتا از سال گذشته کار در آن انجام شده است، پروژه‌هایی در دستور اجراست.
جزی گفت: اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری در کاهش فرسایش خاک و نفوذ پذیری آب به درون زمین تاثیر بسزایی دارد.
این مدیر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها همچنین تصریح کرد: امسال بیشترین تمرکز سازمان در حوزه‌هایی است که هم بحرانی است و هم سیل قابل توجهی در آنجا اتفاق افتاده و تمرکز عملیات در آنجا بیشتر خواهد بود تا خسارت کمتری از سیل رخ دهد.

**کاهش سیل خیزی و پایداری منابع آب با اجرای طرح‌های آبخیزداری
این مقام مسئول با اشاره به اینکه سیل خسارت قابل توجهی به تاسیسات و جاده وارد شده است، بیان کرد: طی ۲ سال اخیر با وقوع سیل خسارت قابل توجهی به تاسیسات زیربنایی و جاده وارد شد که در تلاشیم با کمک استانداری و مردم نگاه ویژه تری به این موضوع داشته باشیم.
مدیر کل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک ادامه داد: برای تصویب قانون جامع خاک بحث آیین نامه اجرایی آن  توسط وزارت جهاد کشاورزی در دست اجراست، در تلاشیم بر موضوع خاک تمرکز ویژه‌ای داشته باشیم.
به گفته وی، با اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری در مناطق کوهستانی در هر هکتار ۵۳۰ متر مکعب و در مناطق دشتی تا یک هزار میلیارد متر مکعب مدیریت سیلاب داریم.
جزی در پایان تصریح کرد: با اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری به تناسب اعتبار می‌توانیم سهم بیشتری را در فرسایش و نفوذ آب به درون زمین داشته باشیم.

بازدید : 719
23 مرداد 1399 ساعت 10:56 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

برترین مردم سودمندترین آنها است به مردم (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک