جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3592
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 77492
عناوین مهم خبری :
رئیس سازمان جنگل ها روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی را تبریک گفت

دکتر مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، طی پیامی روز تشکل ها و مشارکت اجتماعی را به همه سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های بخش منابع طبیعی و محیط زیست تبریک گفت. متن پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی
روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی روز قدردانی از فعالیت‏‌های داوطلبانه و انسان‏ دوستانه تشکل‏‌ها و سازمان‌‏های مردم نهاد می‌باشد. نقش اصلی تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد شناسایی مشکلات و نیازهای جامعه، آگاه‌سازی و مطالبه‌گری است. این روز نشانی است از ضرورت همراهی و همیاری تشکل‌‏های مردمی و دولت به منظور تحقق راستین معنای مشارکت و پاسخگویی دولت به مردم و اینکه سمن‌ها را بازوان خود جهت اداره جامعه و بهبودی وضع موجود بداند. دولت با اعتماد به نقش سمن‌ها و پر رنگ شدن نقش تشکل‌ها، روز ۲۲ مردادماه را به نام روز ملی سمن‌ها ثبت نموده است. ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مجاهدت و جانفشانی هفت نفر از عزیزانی که داوطلبانه در جهت اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع کشور جان عزیز خود را فدا نموده و به درجه رفیع  شهادت نائل آمده‌اند، این روز و آغاز هفته مشارکت‌های اجتماعی و تشکل‌ها را به همه فعالان این بخش به خصوص جوانان عزیز که نقش به سزایی در سازندگی کشور دارند و بویژه سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در عرصه منابع‌طبیعی کشور تبریک عرض می‌نمایم و برای همگان از خداوند متعال موفقیت و سربلندی را مسئلت می‌نمایم. 
سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اعتقاد کامل به عزم ملی بر احیای منابع طبیعی تجدید شونده و ارتقاء فرهنگ عمومی و جلب مشارکت مردم در این زمینه داشته و با آگاهی از مسئولیت خود به عنوان یک نهاد حاکمیتی، هر فعالیت داوطلبانه و مردمی در این زمینه را ارج نهاده و تلاش مستمر خود را برای عمق بخشیدن به ارتباط با این تشکل‌ها و بهره‌مندی از ظرفیت آنان در امر مدیریت منابع‌طبیعی و اجرای کارآمد طرح‌های مربوطه با فرآیند تسهیل گری و بستر سازی مناسب جهت بسیج عمومی مردم و نهادینه نمودن مشارکت واقعی آنان در امر حفاظت و احیای منابع طبیعی را پیگیری می نماید.
امید است از طریق تعامل سازنده میان دولت و تشکل‌های مردمی بتوانیم زمینه های هرچه بیشتر ارتقاء کیفی مدیریت منابع طبیعی را فراهم نماییم و در ایجاد و افزایش شور و نشاط اجتماعی و امید آفرینی در سرزمین عزیز ایران اسلامی با حفاظت از طبیعت بی نظیرش گام برداریم.

مسعود منصور
معاون وزیر جهاد کشاورزی و
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور

بازدید : 679
27 مرداد 1399 ساعت 08:37 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

و اراده کرده ایم بر کسانی که در روی زمین به ضعف کشانیده شده اند منت گذارده و آنان را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم . قرآن کریم

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک