جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3523
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 77423
عناوین مهم خبری :
اولویت‌بندی توزیع اعتبارات در حوزه جنگل‌های زاگرس متناسب با شرایط موجود استان‌ها

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مشکلات منابع طبیعی استان های زاگرس نشین متفاوت است و از این رو اعتبارات بر حسب اولویت و شرایط موجود استان توزیع می شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، دکتر مسعود منصور در جلسه بررسی مشکلات جنگل‌های زاگرس خاطرنشان کرد: نمی‌توان برای تمامی استان‌های زاگرسی یک نسخه شفابخش پیچید، زیرا مشکل اصلی یک استان آفات و امراض درختان جنگلی است، استانی دیگر با سوخت جایگزین و حریق دست به گریبان است و یک استان نیز قطع درختان جنگلی و تولید زغال مشکل اصلی آن است از این رو برای حذف عوامل تخریب باید متناسب با شرایط هر استان برنامه‌ریزی و اعتبارات در اختیار آنان قرار گیرد. 
منصور گفت: ناحیه رویشی زاگرس از نظر وسعت تنوع زیستی یکی از مناطق مهم و با ارزش کشور به لحاظ حفاظت از منابع آب و خاک به شمار می‌رود و یکی از اولویت‌های اصلی سازمان جنگل‌ها حفاظت از اکوسیستم جنگل های زاگرسی است. 
مسعود منصور با بیان اینکه تمامی تلاش سازمان جنگل‌ها در ستاد و استان‌ها کاهش و حذف عوامل تخریب منابع طبیعی است، تصریح کرد: در یکی از روستاهای یک استان زاگرس‌نشین تولید زغال منبع درآمد مردمان آن روستاست و ما باید با اقدامات ترویجی و تغییر معیشت مردمان محلی با توسعه و کاشت گیاهان دارویی از قطع درختان جنگلی جلوگیری کنیم.
رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر تقویت نیروهای حفاظتی از ادارات کل منابع‌طبیعی استان‌ها خواست مشخصات نیروهای حفاظتی از قبیل: تعداد نیروها، وضعیت استخدامی، محل تامین اعتبارات و پرداخت حقوق آنان را جهت ساماندهی بیشتر به ستاد سازمان جنگل ها اعلام نمایند.
وی افزود: حفاظت باید با حفظ پوشش گیاهی همراه باشد تا از فرسایش خاک جلوگیری کند.
رییس سازمان جنگل‌ها همچنین خواستار بازنگری در اقدامات گذشته طرح‌های منابع طبیعی شد و یادآوری کرد: با مطالعه در اثربخشی میزان این فعالیت‌ها می توان آن را به شکل چند منظوره تعریف و اجرایی کرد. 
منصور در ادامه این نشست به موضوع کاداستر اراضی ملی اشاره کرد و آن را کاری محوری برای صیانت از جنگل‌های زاگرس نام برد.
این مسئول منابع طبیعی کشور سرانجام با تعیین تیمی از مدیران ستادی سازمان از آنان خواست حجم اقدامات کاری استان های زاگرس‌نشین را بررسی تا بر اساس محورهای کاری، میزان اعتبارات صیانت از جنگل‌های استان‌های مزبور تعیین گردد.  
 
بازدید : 744
16 شهریور 1399 ساعت 12:17 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

شکست عدم پیروزی نیست بلکه شکست پیروزی آدم را به تأخیر می اندازد. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک