جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3542
  • بازدید دیروز : 3567
  • بازدید این ماه : 87693
عناوین مهم خبری :
طرح مرتع‌داری برنامه محور در کاشان اجرا می‌شود

محمد مهدی شریفی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مرتع‌داری برنامه محور، مرتع‌داران منتخب برای مشارکت در مدیریت مرتع‌ها، تا پایان سال جاری فرصت دارند که برنامه‌های مشخص برای حفظ و احیای مرتع، تعیین حدود و شراکت مرتع را ارائه کنند.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح، جلب مشارکت مرتع‌داران برای حفظ و احیای مرتع، کپه کاری، خودداری از ورود زود هنگام و خروج دیرهنگام دام، رعایت تناسب دام و مرتع بر اساس جواز فعالیت است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان، اظهار کرد: اجرای این طرح در سطح ۴۵ هکتار از مرتع‌های شهرستان کاشان با مشارکت ۲۰۰۰ مرتع‌دار برای مدیریت ۱۴۵ فقره مرتع انجام خواهد شد.

شریفی تصریح کرد: در مرحله اول اجرای طرح، ۱۹ مرتع و ۲۵ مرتع‌دار شرکت دارند که شامل ۱۰ مرتع و ۱۲ مرتع‌دار در بخش مرکزی، یک مرتع و یک مرتع‌دار در بخش نیاسر و هشت مرتع با ۱۲ مرتع‌دار در بخش قمصر است.

وی تأکید کرد: استفاده بی‌رویه از مرتع، بوته کنی و چرای بی‌رویه دام، باعث تخریب و نابودی خاک و پوشش گیاهی در مرتع می‌شود که بذرپاشی و کاشت گونه‌های گیاهی و همچنین کنترل ورود و خروج دام، مدیریت دام و رعایت فصل چرا می‌تواند منجر به حفظ و احیای مرتع شود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان، گفت: مجری تعهد دارد که طرح مصوب و برنامه‌های اجرایی آن را بر اساس جدول زمان‌بندی شده اجرا کند و در صورت مشاهده اشکال یا نیاز به مشاوره، از کمک ناظر استفاده کند.

بازدید : 792
19 شهریور 1399 ساعت 09:27 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

شادی و خوشبختی را هدف اصلی زندگی تان قرار دهید و کلیه فعالیت هایتان را بر اساس این هدف سازمان دهی کنید

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک