جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3665
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 77565
عناوین مهم خبری :
داغ داشی در آتش

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ رئیس اداره منابع طبیعی سمیرم گفت: گروه‌های منابع طبیعی شهرستان بعد از دریافت گزارش، ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه روز گذشته به منطقه اعزام و در یک عملیات طاقت فرسای چهار ساعته آتش در حوزه استحفاظی سمیرم مهار کردند.

علی پورعسگر افزود: به دلیل صعب العبور بودن منطقه عملیات، هلی برد هوایی انجام و هلی کوپتر به ارتفاعات منتقل و بعد از ۱۰ ساعت تلاش، آتش در حوزه استحفاظی استان چهار محال و بختیاری مهار شد.

وی گفت: پنج گروه به همراه کادر اداری منابع طبیعی سمیرم و نیرو‌های بسیج و مردم محلی و پنج گروه از مرکز استان و شهرضا، دهاقان، چادگان و استان چهار محال بختیاری با تمامی تجهیزات در منطقه حضور داشتند تا توانستند ساعت ۲۱ دیشب آتش را مهار کنند.

آقای پورعسگر گفت: شهرستان سمیرم دارای سه ذخیره گاه جنگلی به مساحت ۲۵ هزار هکتار است که در ذخیره گاه جنگلی داغ باشی، گونه‌های مرتعی و درختچه‌های جنگلی بنه، افرا و زبان گنجشک در آتش سوخت.

رئیس اداره منابع طبیعی عامل اصلی این آتش سوزی را انسانی اعلام کرد و گفت: متخلف در همان ساعات اولیه با دستور قضایی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

از ابتدای سال تاکنون، ۳۰ فقره آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های شهرستان رخ داده که ۳۰۰ هکتار از مراتع طعمه حریق شده و در بیشتر این آتش سوزی‌ها انسان نقش داشته است.

ذخیره گاه جنگلی داغ باشی بخش پادنا سفلی در فاصله ۶۰ کیلیومتری جنوب سمیرم در ارتفاعات مرز سمیرم با استان چهار محال و بختیاری واقع شده است.

بازدید : 1620
6 مهر 1399 ساعت 08:23 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک