جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 790
  • بازدید دیروز : 4257
  • بازدید این ماه : 78947
عناوین مهم خبری :
شیوه نامه فنی واجرایی بهره برداری از مراتع کشور ابلاغ شد
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان  اصفهان  با اعلام این خبر گفت: بر اساس ماده 3 قانون حفاظت و بهره برداری مصوبه 1346/5/30، بهره برداری از منابع طبیعی طبق طرحی به عمل خواهد آمد که به تصویب اداره کل منابع طبیعی رسیده باشد و تا زمان تهیه طرح وتصویب آن بهره برداری از مراتع مستلزم اخذ پروانه چرا است .
عبدالرضا مهاجری افزود : اخیراً سازمان جنگل ها ، مراتع وآبخیزداری کشور طی ابلاغ شیوه نامه فنی واجرایی بهره برداری از مراتع کشور وبخشنامه های بعدی آخرین فرصت را به     بهر ه برداران تا آخر سال 1400داد تا نسبت به تهیه طرح اقدام نمایند.
وی خاطر نشان کرد : دراستان اصفهان 6/3 میلیون هکتار مرتع وجود دارد که تماماً ممیزی ودامداران شناسایی وپروانه چرابرای آنها صادر شده که از این میزان تا کنون برای 2/2 میلیون هکتار طرح مرتعداری تهیه ومصوب گردیده که 1/4 میلیون هکتار برای سال 99 و2/7 میلیون هکتار برای سال 1400 برنامه ریزی شده است.
مهاجری گفت : کلیه بهره برداران مراتع استان اصفهان که تا کنون برای آنها طرح مرتعداری تهیه نشده است جهت تعیین وضعیت خود به ادارات منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستانها مراجعه نمایند . در غیر اینصورت با توجه به مهلت داده شده تا انتهای سال 1400پروانه چرای آنها از درجه اعتبار ساقط می گرددودر صورت حضور دام در مرتع به عنوان دام غیر مجاز تلقی وبا فرد خاطی برخورد قانونی صورت می گیرد.
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان اعلام داشت : طرح مرتعداری سندی مدّون است که براساس اطلاعات موجود ومطالعه صورت گرفته ، استعدادهای مرتع مشخص وپروژه های احیاء واصلاح وامکانات رفاهی مرتعدار با همکاری مرتعدار تعیین وروش صحیح بهره برداری در طرح آورده می شود.
لازم بذکر است از مزایای طرحهای مرتعداری این است که عرصه از داشتن پروانه چرا خارج وتبدل به سند در دفترخانه اسناد رسمی شده واز حمایت دولتی بهره مند می شوند واز پرداخت وجه تمدید پروانه سالیانه نیز معاف می گردند.              

 
بازدید : 995
14 مهر 1399 ساعت 11:48 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

الله خالق کل شیء و هو علی کل شی ء وکیل خداوند خالق هر چیزی است و هم او وکیل هر چیزی است که خلق نموده است (زمر -62 )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک