جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3220
  • بازدید دیروز : 3567
  • بازدید این ماه : 87371
عناوین مهم خبری :
آسیب شناسی آتش سوزی در ذخیره‌گاه داغ باشی در شهرستان سمیرم مورد بررسی قرار گرفت
در جلسه شورای معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان آتشسوزی ذخیره گاه داغباشی شهرستان سمیرم مورد بررسی قرار گرفت .که در طی این جلسه مقرر گردید برای رسیدگی به علت حادثه فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان  با کمک فرماندهان یگان حفاظت شهرستانهایی که در عملیات اطفاء حریق در ذخیره گاه داغ باشی در شهرستان سمیرم حضور داشته‌اند جلسه ای تشکیل و نحوه اقدام و انجام عملیات کنترل آتش سوزی و اطفاء حریق، نقاط ضعف و قوت عملیات را بررسی و آسیب‌شناسی نموده و طی یک گزارش جامع فنی و کامل پس از رویت مدیرکل به شهرستان‌های تابعه استان ارسال نمایند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم نیز آسیب‌شناسی، تحقیق و بررسی لازم را بر روی این ذخیره‌گاه و سایر ذخیره‌گاه‌های شهرستان به عمل آورده  نیازها ، مسائل و مشکلات  را استخراج و نتیجه را به مدیر کل استان گزارش نماید.
 تیمی متشکل از معاونین فنی،  آبخیزداری، برنامه ریزی توسعه و مدیریت منابع، رئیس اداره حراست با محوریت معاون آبخیزداری تشکیل وبررسی ‌های لازم در زمینه حفظ و حراست و جلوگیری از آتش سوزی در ایستگاه‌های آبخیزداری انجام،  در اسرع وقت تصمیمات لازم اتخاذ و نتیجه را به مدیرکل منعکس نمایند.

موضوع حفظ و حراست و نگهداری و جلوگیری از آتش سوزی در کلیه ذخیره‌گاه‌های جنگلی استان در دستور کار فوری و دائم اداره جنگلکاری قرار گرفته، نقاط ضعف و قوت و نیازها بررسی و به مدیرکل گزارش گردد.
 
 در این راستا حوزه نمایندگی ولی فقیه به همراه اداره آموزش، ترویج و مشارکت مردمی ظرف مدت تعیین شده مباحث مربوط به تعاملات و مساعدت ها و حضور مردمی را در اطفاء حریق و جلوگیری از آتش سوزی ها در کل مراتع و جنگل های استان مورد بررسی قرار داده و گزارش فنی آن را به مدیر کل ارائه نمایند.
 
معاون برنامه ریزی توسعه و مدیریت منابع در خصوص تدارکات مورد نیاز بررسی ها و اقدامات لازم را به عمل آورد.
 
 اکیپی متشکل از فرمانده یگان حفاظت ، معاون فنی، رئییس اداره جنگلکاری، رییس اداره آموزش و ترویج و رئیس حراست با محوریت معاون فنی تشکیل و گزارشات فنی مربوطه را جمع‌بندی ، به روز رسانی و مسئولیت پیگیری آن را تا حصول نتیجه نهایی به عهده خواهند داشت.

در پایان این جلسه به مناسبت هفته نیروی انتظامی از زحمات، تلاش ها و پیگیری های بسیارخوب جناب سرهنگ علیرضا طاهری فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اهدای لوح و هدیه  تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 
بازدید : 906
20 مهر 1399 ساعت 10:37 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک