جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 4032
  • بازدید دیروز : 3094
  • بازدید این ماه : 73458
عناوین مهم خبری :
تثبیت مالکیت دولت بر 28 هزار هکتار از اراضی شهرستان برخوار
در راستای تحقق وظایف حاکمیتی دولت در بخش منابع طبیعی از ابتدای سال  1392 تاکنون بر روی سطحی معادل 28 هزار هکتار از اراضی شهرستان برخوار پروژه تعیین وتثبیت مالکیت دولت اجرا شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان برخوارگفت :
طی این مدت برای اراضی ملی شهرستان در پلاکهای موسوم به توکل آباد به مساحت  5513  هکتار و هاردنگ آباد به مساحت 82 هکتار واراضی موسوم به پایگاه هشتم شکاری به مساحت 2962هکتار سند به نام دولت جمهوری اسلامی اخذ شده است . وی اضافه کرد فرایند تعیین مالکیت دولت در پلاک موسوم به 407 سین به مساحت 3523هکتار انجام پذیرفته که از این میزان سطحی معادل 254 هکتار اراضی ملی و مابقی مستثنیات افراد تشخیص شده است .
امیر محسن ولی افزود با توجه به بخشنامه های ارسالی از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان مبنی بر اجرای قانون تعیین مالکیت دولت بر روی اراضی واقع در حرایم شهرهای فاقد اجرای قانون ، در پایان سال 1392 محدوده اراضی واقع در شهرهای خورزوق، دستگرد ، دولت آباد و بخشهایی از شهرهای حبیب آباد ، سین و شاهپورآباد به مساحت 10 هزار هکتارکه فاقد اجرای قانون بود، فرآیند تعیین مالکیت دولت انجام پذیرفته است که در این محدوده اراضی تماماً مستثنیات و فاقد اراضی ملی تشخیص داده شده است .
رییس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری شهرستان برخوار خاطر نشان ساخت : همچنین برای تعداد 18 پلاک از شهرستان به مساحت 6500 هکتار که تعیین مالکیت دولت درآن انجام پذیرفته است  اما اسناد اراضی ملی آن اخذ نشده است،  اصلاح هندسی نقشه های انجام پذیرفته و در مرحله آماده سازی مدارک جهت ارائه به اداره ثبت شهرستان به منظور پیگیری مراحل اخذ سند اراضی ملی به نام دولت جمهوری اسلامی قرار دارد.
 لازم به ذکر است  فرآیند تعیین وتثبیت مالکیت دولت به روی اراضی ملی یکی از مهمترین وظایف حاکمیتی منابع طبیعی و آبخیزداری  است که زیربنای اصلی اقدامات حفاظت از عرصه های منابع طبیعی را فراهم  می آورد و مانع تخریب و تصرف اراضی ملی خواهد شد .
بازدید : 2249
3 شهریور 1393 ساعت 10:41 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

چه بسیارند عبرتها و چه اندک اند عبرت گرفتن ها! (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک