جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 671
  • بازدید دیروز : 2158
  • بازدید این ماه : 93901
عناوین مهم خبری :

عملیات اجرایی بزرگ‌ترین طرح جنگل کاری شمال استان اصفهان به مساحت هزار و ۴۰۰ هکتار در کاشان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ مسعود خاندایی معاون برنامه ریزی فرمانداری کاشان گفت: برای اجرای این طرح افزون بر ۱۵میلیارد ریال، اختصاص یافته و ۳۰ درصد از مجموع اعتبار‌های جنگل کاری استان اصفهان (که بیش از ۵۰ میلیارد ریال بود) برای این مهم تخصیص داده شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان نیز گفت: اجرای این طرح که ۴۰ متر به سرانه فضای سبز اضافه می‌کند، برابر ۴۰ سال جنگل‌‍‌کاری در شهرستان است.
محمدمهدی شریفی افزود: اجرای این طرح، افزون بر تقویت آب سفره‌های زیرزمینی ، پس از تکمیل می‌تواند از جاری شدن سیل تا حجم ۷۰۰ هزار مترمکعب جلوگیری کند.
وی با اشاره به تمرکز طرح بر گونه گیاهی سازگار با منطقه، گفت: طرح جنگل‌کاری در ۲ مرحله آغاز شد که در مرحله نخست ۲۸ هزار گود برداری به مدت سه ماه انجام و از امروز کاشت بذر بادام کوهی آغاز شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان افزود: در مجموع با حفر۵۰۰ چاله در هر هکتار نزدیک به ۷۰۰ هزار درخت بادام کوهی کاشته می‌شود.
مساحت عرصه‌های منابع طبیعی کاشان ۳۷۵ هزار هکتار شامل ۱۸۲ هزار هکتار مرتع ییلاقی و ۱۷۸ هزار هکتار مرتع قشلاقی است که ۷۵ درصد وسعت این شهرستان را شامل می‌شود.
بازدید : 626
20 آذر 1399 ساعت 08:44 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

شادی و خوشبختی را هدف اصلی زندگی تان قرار دهید و کلیه فعالیت هایتان را بر اساس این هدف سازمان دهی کنید

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک