جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3217
  • بازدید دیروز : 3567
  • بازدید این ماه : 87368
عناوین مهم خبری :
بیش از  122 هزار هکتار از اراضی ملی  شهرستان نجف آباد تحت پوشش اجرای طرح کاداستر قرار گرفته است
در دیدار روسای اداره های منابع طبیعی و آبخیزداری و ثبت اسناد و املاک شهرستان و بخش مهردشت با معاون  استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد مطرح شد 
بالغ بر 122 هزار و 540 هکتار از اراضی ملی واقع در جغرافیای شهرستان  نجف آباد در دو بخش مهردشت و مرکزی تحت پوشش اجرای طرح کاداستر قرار گرفته است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نجف آباد در این دیدار با بیان این مطلب گفت : 
در اجرای پروژه ملی ثبت کاداستر و عملیاتی شدن بخش عمده این طرح در اراضی ملی شهرستان نجف آباد،برای این عرصه ها سندهای تک برگ کاداستر ثبت و صادر گردیده، از جمله در بخش مهردشت همه اراضی ملی و عرصه های انفال سند تک برگ دریافت نموده اند.
بابک حقیقی به سختی های رایج در اجرای طرح از جمله مشکلات رفع تداخلات مرقومه ای و ثبتی اشاره کرد و افزود : ازجمله موانع اجرای این طرح  تغییر پیاپی واگذاری ها و عدم ثبت آنها در مراجع ذی صلاح رسمی و حقوقی و گاها عدم همکاری موثر شرکت های مشاور و مجری بخش خصوصی در تسریع فرایند اجرای طرح است .

وی در ادامه عدم تطابق نقشه عوارض جغرافیایی با نقشه تقسیمات کشوری را در مطول شدن طرح  حائز اهمیت برشمرد و اعلام کرد در بسیاری از موارد در سرحدات شهرستان عملا کاداستر عرصه ها تا حد  زیادی برای اداره های منابع طبیعی و آبخیزداری و ثبت اسناد و املاک شهرستان سایش زمانی، سازمانی و هزینه ساعات کاری در برداشته ولی قسمت عمده موارد احصا شده در مرزهای سیاسی خارج از شهرستان و در شهرستان های مجاور نظیر: شاهین شهرو میمه، فلاورجان، تیران و کرون  انجام پذیرفته است.
لازم به ذکر است در این دیدار
توسط معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد برای عملکرد خوب اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان در بحث تثبیت اراضی و اخذ اسناد کاداستر،بابک حقیقی  لوح سپاس دریافت کرد  .

گفتنی است کاداستر  به آن دسته از نقشه‌برداری‌های ثبتی اطلاق می‌شود که دارای ارزش حقوقی بوده، به گونه‌ای که می‌توانند سه امر ارزش، موقعیت و مالکیت اراضی را برای مراجع اداری و قضایی و نیز اشخاص خصوصی معین کنند.
 
بازدید : 856
22 دی 1399 ساعت 10:52 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

در روز مصیبت ، عظمت روح و توانایی اشخاص معلوم می شود . پیامبر اعظم(ص)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک