جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3237
  • بازدید دیروز : 3567
  • بازدید این ماه : 87388
عناوین مهم خبری :
ابطال پروانه چرای دامداران متخلف در استان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در جلسه کنترل کوچ زود هنگام عشایر به شهرستان سمیرم گفت: کوچ زود هنگام عشایر به مراتع یکی از عوامل نابودی مراتع است که باید با فرهنگ سازی میان عشایر و توزیع نهاده‌های دامی از کوچ زود هنگام به مراتع جلوگیری شود.


محمد علی کاظمی همچنین افزود: اگر دامداری دوسال پروانه چرای دام خود را تمدید نکند، و در صورت فوت صاحب پروانه نسبت به تعیین تکلیف پروانه اقدام نکند و یا ترک دامداری کند پروانه چرای این دامدار باطل می‌شود و دامدارانی که نسبت به تهیه سند مرتع داری اقدام کرده اند باید از مراتع خود در برابر کوچ زود هنگام مراقبت کنند.


مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: یکی از راه‌های حمایت از دامداران تقویت تعاونی هاست، زیرا این تعاونی‌ها می‌توانند با توزیع نهاده‌های دامی و علوفه بین عشایر و دامداران هم از کوچ زود هنگام و هم از تخریب مراتع جلوگیری کنند.
فرماندار سمیرم نیز گفت: شهرستان سمیرم سالانه میزبان ۴۷۵۰ خانوار عشایر با جمعیت ۲۵ هزار نفر است که از ۴۵۵ هزار هکتار عرصه ملی استفاده می‌کنند.


محمد رضا عسگریان افزود: یکی از عوامل تهدید مراتع آتش سوزی است که سال گذشته شاهد این بودیم که بیش از ۵۰۰ هکتار از مراتع در آتش سوخت.
وی گفت: تجهیز تجهیز یگان حفاظت منابع طبیعی به دستگاه‌های کنترل و مهار آتش سوزی می‌تواند به جلوگیری و مهار آتش سوزی در مراتع کمک کند.

بازدید : 1393
25 فروردین 1400 ساعت 12:11 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

شکست عدم پیروزی نیست بلکه شکست پیروزی آدم را به تأخیر می اندازد. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک