جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 505
  • بازدید دیروز : 1891
  • بازدید این ماه : 10577
عناوین مهم خبری :
سند تک برگی ۴ میلیون و ۲۱۶ هزار هکتار از اراضی ملی اصفهان صادر شد

داریوش سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اسناد تک برگی کاداستر برای حدود ۶۰۰ پلاک در مساحت چهار میلیون و ۲۱۶ هزار هکتار در یک سال گذشته صادر و اخذ شد.

وی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ برای حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی سند کاداستر صادر شده بود، افزود: با همکاری سازمان اسناد و املاک کشور در سال گذشته صدور اسناد کاداستر در اصفهان نسبت به شش سال اخیر حدود سه برابر شد و در مجموع تا پایان سال ۹۹ با احتساب اسناد کاداستر سال‌های قبل برای پنج میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان سند تک برگ حد نگار صادر شد.

صدور اسناد تک برگی برای ۴ میلیون هکتار باقیمانده تا پایان ۱۴۰۰

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان خاطرنشان کرد: بیشترین سند حد نگار یا کاداستر در سال ۹۹ به ترتیب برای اراضی شهرستان نائین در مساحت یک میلیون و ۵۸۲ هزار هکتار، خور و بیابانک در مساحت ۸۱۴ هزار هکتار، اردستان در مساحت ۵۴۷ هزار و شهرستان اصفهان در مساحت ۴۰۳ هزار هکتار اخذ شده است.

سعیدی ابراز داشت: حدود چهار میلیون هکتار از اراضی باقی مانده دارای اسناد دفترچه‌ای است که بر اساس قانون جامع حد نگار (کاداستر) باید به اسناد تک برگی تبدیل شود از این رو برنامه ریزی شد سند حد نگار این چهار میلیون هکتار از اراضی نیز تا پایان سال جاری اخذ شود.

کمبود اعتبارات مانع صدور کاداستر بود

وی محدودیت منابع اعتباری را مهمترین مانع صدور اسناد کاداستر در سال‌های گذشته دانست و گفت: سقف اعتباری که سنوات قبل برای سند حد نگار در نظر می‌گرفتند بسیار کم بود از این رو در سطوح کم انجام می‌شد اما با توجه به اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور براساس قانون جامع حد نگار و قانون ششم توسعه مکلف بود اسناد کاداستری اراضی ملی را تحویل دهد، سال ۹۹ اعتباری را برای پروژه کاداستر پیش بینی و تأمین کرد و به همین دلیل روند صدور اسناد حد نگار یا کاداستر در سال گذشته افزایش یافت.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رفع و کاهش تداخلات اراضی ملی با املاک شخصی و جلوگیری از جعل اسناد را اهداف پروژه کاداستر برشمرد و افزود: واقعی سازی مساحت اراضی، شفافیت در اطلاعات و پاسخگویی دقیق به استعلامات و تسهیل سرمایه گذاری در اراضی ملی و دولتی از جمله مزایای صدور اسناد حد نگار است.

استان اصفهان با وسعتی معادل ۱۰.۷ میلیون هکتار دارای ۹.۸ میلیون هکتار عرصه‌های طبیعی و ملی بوده که از این میزان ۶.۳ میلیون هکتار مرتع، ۴۰۳ هزار هکتار جنگل و ۳.۲ میلیون هکتار بیابان است.

بازدید : 785
11 اردیبهشت 1400 ساعت 11:22 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

مومن تملق نمی گوید و حسد نمی برد ، مگر در طلب علم . ( امام باقر ع )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک