جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 289
  • بازدید دیروز : 1749
  • بازدید این ماه : 23166
عناوین مهم خبری :
افزایش برداشت محصولات جنگلی و مرتعی در اصفهان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: میزان تولید امسال در مقایسه با ۲ سال گذشته بیش از صد تن بیشتر شده و ارزش ریالی آن به بیش از ۷۱ میلیارد تومان رسیده است.

 
 

محمد کاظمی با اشاره به اینکه با تولید و برداشت گیاهان دارویی اشتغال ۲۰۰ هزار نفر بهره بردار فراهم شده است افزود: با برنامه ریزی مناسب و مشارکت بیشتر بخش خصوصی می‌توان بخش قابل توجهی از تولید را برای صادرات به دیگر کشور‌ها اختصاص داد.


وی گفت: استان اصفهان رویشگاه حدود ۳۰۰گونه گیا‌هان دارویی است که در حال حاضر فقط از ۴۵ گونه آن به دلیل اینکه ارزش اقتصادی دارند، بهره برداری می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان افزود: کتیرا، آنغوزه، باریجه، اُشنان، کرفس کوهی، سماق، انواع آویشن کوهی و شیرازی، محلب، نسترن وحشی، زیره سیاه، کنگرو میوه بلوط انواع گیاهانی است که در استان اصفهان تولید و برداشت می‌شود.


کاظمی گفت: کشور‌های حاشیه خلیج فارس، ژاپن، آلمان، انگلیس، سوئد، اسپانیا، تایوان، سنگاپو، روسیه، چین، هلند و بلژیک از مهمترین کشور‌هایی هستند که گیاهان دارویی استان به مقصد آن‌ها صادر می‌شود.

 

بازدید : 379
7 تیر 1400 ساعت 09:36 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آدمی ساخته ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشیده است

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک