جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1010
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 1010
عناوین مهم خبری :
طرح های آبخیزداری در استان اصفهان 750 میلیون متر مکعب آب استحصال می کند
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  گفت : طرح های آبخیزداری این استان سالانه  افزون بر 750 میلیون متر مکعب  نزولات آسمانی و سیلاب را استحصال می کند .
ابوطالب امینی افزود : بیشتر آب استحصالی میزان آب های زیر سطحی و سفره های زیر زمینی را افزایش می دهد که این امر در مباحث زیست محیطی و منابع طبیعی به خصوص در استانی که با کم آبی و کاهش شدید منابع مواجه است ، بسیار اهمیت دارد .
 وی ادامه داد : در صورت نبودن این گونه طرح ها ، میزان  تخریب سیلاب ها  در مناطق مختلف به ویژه  نواحی بیابانی به شدت بیشتر می شد و خسارات فراوانی را به روستا ها ، شهر ها ، محیط زیست و زمین های کشاورزی تحمیل می کرد .
 معاون آبخیزداری اداه کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  اضافه کرد : به ازای هر هکتار عملیات آبخیزداری ، کاهش فرسایش خاک به زیر 9 تن ، افزایش 120 کیلوگرم علوفه و ذخیره نزولات 530 متر مکعب آب محقق می شود . تمینی با بیان این که  عملیات آبخیزداری تا کنون  در بیش از 1.8 میلیون هکتار از عرصه های طبیعی استان اصفهان انجام شد ، گفت : مطالعات تفضیلی نیز برای  2.5 میلیون هکتار از مساحت استان اصفهان  انجام گرفته است .
بازدید : 448
9 تیر 1400 ساعت 10:26 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

درباره افراد مطمئن براساس گمان داوری نمودن، از عدالت نیست. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک