جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2338
  • بازدید دیروز : 2878
  • بازدید این ماه : 5216
دریافت سند کاداستر برای ۱۵۴۹ هکتار از زمین‌های دولتی کاشان

مجتبی آراسته در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با انجام عملیات ثبت، نقشه‌برداری و ایجاد کدهای کاداستر، برای ۱۵۲۷ هکتار اراضی دولتی در منطقه جوشقان قالی، معروف به مراتع شمال جاده کامو به قهرود سند تک برگ دریافت شد که خارج از حریم شهر قرار دارد.

وی افزود: با پیگیری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان و تعامل اداره ثبت قمصر، ۲۲ هکتار در منطقه بن رود قمصر نیز دارای سند تک برگ شد که در محدوده حریم شهر قمصر مشخص شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی کاشان، تاکید کرد: با صدور این اسناد، زمین‌های دولتی در بخش بزرگی از مناطق جوشقان قالی و قمصر به رسمیت شناخته شد که ارزش تقریبی آن بیش از ۸۰ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

آراسته تصریح کرد: با ابلاغ دستورالعمل اجرای کاداستر اراضی ملی و دولتی در سال ۱۳۹۴، اصلاح نقشه‌های سنواتی تفکیک انفال و تبدیل اسناد دفترچه‌ای به اسناد تک برگی به عنوان اولویت کاری در کنار وظایف اصلی در دستور کار این اداره قرار گرفته است.

وی گفت: اسناد تک برگ کاداستر شده دارای مختصات مکان مبنا بوده و موقعیت اراضی ملی و جداسازی آن از اراضی مستثنیات اشخاص را با حدود معین و مشخص تفکیک می‌کند.

آراسته افزود: اصولی‌ترین راهکار برای جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب، دریافت سند مالکیت اراضی ملی به صورت تک‌برگ و کاداستر شده است که پیگیری‌های قانونی در حال انجام است.

بازدید : 42
21 تیر 1400 ساعت 08:30 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

بدرستیکه بندگان شایسته خدا وارثان حقیقی زمینند . قرآن کریم

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک