جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3370
  • بازدید دیروز : 3567
  • بازدید این ماه : 87521
عناوین مهم خبری :
بیشترین بارندگی استان اصفهان در سمیرم ثبت شد

منصور شیشه‌فروش روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به‌دنبال وزش باد و بارش‌های رگباری همرفتی ۲ روز گذشته  و فعال شدن الگوهای گرم تابستانی بیشترین میزان بارش با ۱۳ میلیمتر از روستای کیفته گیوه سین در بخش پادنای وسطی سمیرم گزارش شد.

روستای "کیفته گیوه سین" از توابع بخش پادنا شهرستان سمیرم در ۱۶۰  کیلومتری جنوب اصفهان است.

وی ادامه داد: پس از سمیرم بیشترین بارش در شهرضا با ۱۲ میلیمتر، مهیار ۱۲ میلیمتر، جوشقان ۷ میلیمتر و در کامو ۶ میلیمتر گزارش شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: این بارش‌ها به تعدادی از مزارع کشاورزی و یک چادر عشایری در روستای "کیفته گیوه سین" از بخش پادنای وسطی شهرستان سمیرم آسیب زد.

وی با بیان اینکه این بارش‌ها خسارات جدی به استان وارد نکرد ادامه داد: بارش‌های شب و روز گذشته خسارت‌های را به عشایر ساکن در روستای کیفته گیوه سین در بخش پادنای وسطی سمیرم وارد کرد.

وی از امدادرسانی به ساکنان این مناطق خبر داد و افزود: این بارش‌ها خسارت جانی به‌دنبال نداشت و فقط یک فقره چادر عشایر در این روستا تخریب شد.
شیشه فروش با اشاره به اینکه اطلاع رسانی لازم در خصوص این بارش‌ها از قبل ارائه شده بود خاطرنشان کرد: امدادرسانی لازم و ارائه چادر، پتو و موکت توسط هلال احمر به حادثه دیدگان انجام شد.
وی افزود:هدایت آب‌های سطحی هم انجام شد و هیچ خسارتی وارد نکرد اما بارش تگرگ خسارت‌هایی را به تعدادی از مزارع سمیرم وارد کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: جاری شدن روان آب در منظریه شهرضا موجب آبگرفتگی چند واحد مسکونی در این منطقه شد.
وی بیان کرد: بارش باران تابستانه موجب خنک شدن ۲ درجه‌ای هوای بیشتر مناطق استان شد اما بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی با توجه به استقرار همچنان الگوهای گرم تابستانی، افزایش دما از ۲ روز آینده تداوم پیدا خواهد کرد.

آبرسانی به ۳۲۰ روستای استان اصفهان با تانکر انجام می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: همچنان آبرسانی به ۳۲۰ روستای استان اصفهان با تانکر انجام می‌شود و کمبود و کم فشاری در بیشتر مناطق شهری و روستایی این استان وجود دارد.

وی اضافه کرد: استان اصفهان هم همانند استان خوزستان با شدیدترین خشکسالی مواجه است.

شیشه فروش اظهار داشت: ۹۸ درصد تالاب بین المللی گاوخونی با وسعت ۴۷ هزار هکتار، خشک است و قابلیت تبدیل شدن آن به کانون گرد و غبار وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه تمام استان اصفهان با شرایط خشکسالی شدید مواجه است بیان کرد: قطع آب رودخانه پس از جاری شدن موقت آن برای آبیاری باغ‌ها، بطور مجدد شرایط قبل را ایجاد خواهد کرد و تاثیر چندانی بر روی چاه‌های آب نخواهد داشت.

بازدید : 438
31 تیر 1400 ساعت 07:43 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

علم و دانش بهتر از مال و دارایى است علم ترا نگهدارى کند در حالی که مال را تو باید نگهداریش کنى. امیر المومنین علی علیه السلام

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک