جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3643
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 77543
عناوین مهم خبری :
کوچ ۷۰ درصدی عشایر استان اصفهان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: کوچ عشایر از استان اصفهان اوایل شهریور آغاز و تا پایان مهرماه ادامه دارد.
منصور شیشه‌فروش افزود: حدود ۵۴ هزار عشایر در قالب ۱۲ هزار خانوار از ایل قشقایی و بختیاری هستند که به مناطق قشلاقی فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان می‌روند.
وی افزود: همزمان ۶ هزار نفر از ایل عرب جرقویه پس از ییلاق در چهارمحال و بختیاری و سمیرم از مهرماه به اصفهان باز می‌گردند و در جرقویه و رامشه قشلاق می‌کنند.
شیشه فروش با اشاره به اینکه ۶۰ درصد کوچ عشایر با وسیله نقلیه است گفت: عشایر استان اصفهان ۳۰ هزار هکتار زمین زراعی و یک میلیون رأس دام دارند که در تولید گوشت و لبنیات، محصولات باغی، سیب و عسل، صنایع دستی همچون گلیم که گلیم قشقایی ثبت یونسکو است، فعالیت می‌کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه عشایر در ۳۰۰ نقطه در استان اصفهان استقرار داشتند، افزود: عشایر از اواخر فروردین به استان اصفهان کوچ کردند و در این مدت غربالگری در بخش کرونا انجام شد که بیشتر آن‌ها واکسن کرونا دریافت کردند.
بازدید : 605
25 مهر 1400 ساعت 08:51 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

سوال نکن ، شاید خدا به تو بفهماند . گدایی نکن ، شاید خدا غنی ات کند . به قلبت فشار نیاور ، شاید خدا مشکلت را رفع کند . چه در امور دنیوی و چه در امور اخروی ، یک شاید کنار زندگی ات بگذار !

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک