جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 522
  • بازدید دیروز : 1749
  • بازدید این ماه : 23399
عناوین مهم خبری :
این چشمه دیگر لنگ کم آبی نیست ! میزان خروجی آب از چشمه لنگان به عنوان یکی از سرشاخه‌های تأمین کننده زاینده رود افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری صداو سیما، مرکز اصفهان؛ معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: میزان خروجی آب از این چشمه به عنوان یکی از سرشاخه‌های تأمین کننده زاینده رود افزایش یافت.
محمود چیتیان، با بیان اینکه به منظور حفظ مزارع خسارت دیده فریدونشهر و پمپاژ آب برای آن‌ها از مرداد امسال انتقال آب از این تونل به سمت رودخانه قطع شده بود، افزود: هم اکنون خروجی آب از تونل چشمه لنگان به سمت زاینده رود ۷۰۰ لیتر در ثانیه است.

سد و تونل چشمه لنگان برای تأمین و انتقال آب به میزان ۱۲۰ میلیون متر مکعب در سال و به منظور تأمین آب کشاورزی و آشامیدنی حوضه زاینده رود در سال ۱۳۸۴ در فریدونشهر به بهره برداری رسید.
طول این تونل ۱۳ هزار و ۷۰۰ متر و ارتفاع سد بتنی برای انحراف حجم آب به تونل ۱۸.۵ متر برآورد می‌شود.
در این مجموعه تونل خدنگستان با طول ۱۱ هزار و ۳۰۰ متر و تونل فرعی چشمه لنگان با طول هزار و ۶۰۰ متر به همراه بند‌های انحرافی برای استحصال و انتقال آب بیشتر احداث شده است.
چشمه لنگان در روستای سیبک واقع در ۱۷ کیلومتری جنوب‌غربی فریدونشهر قرار دارد و مسیری حدود ۴۰ کیلومتری را تا الحاق به زاینده رود می‌پیماید.
بازدید : 558
15 آبان 1400 ساعت 04:41 ب.ظ
درحال بارگزاری
سخن روز

نه طوطي باش كه گفته ديگران را تكرار كني و نه بلبل باش كه گفته خود را هدر دهی

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک