جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 340
  • بازدید دیروز : 1749
  • بازدید این ماه : 23217
عناوین مهم خبری :
آغاز بارش‌های پاییزی در اصفهان از نیمه دوم آبان
آغاز بارش‌های پاییزی در اصفهان از نیمه دوم آبان
 
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به وقوع بارش‌های پاییزی در نیمه دوم و سوم آبان‌ماه، گفت: بارندگی‌های ماه پیش رو کمتر از میانگین طبیعی خواهد بود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، نوید حاجی بابایی معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: شرایط خشکسالی و تنش آبی کماکان در آبان ماه ادامه خواهد یافت و بارش‌ها کمتر از میانگین طبیعی خواهد بود.

وی با بیان اینکه بارش‌های آبان حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از نرمال رخ خواهد داد، اضافه کرد: بیشترین کاهش بارندگی نسبت به حالت طبیعی در غرب اصفهان و سرچشمه‌های آبی زاینده رود است و البته وقوع بارش‌های آبان به طور عمده در دهه دوم و سوم این ماه انتظار می‌رود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به استمرار شرایط خشکسالی در ماه پیش‌رو، تاکید کرد: مدیریت مصرف آب در همه بخش‌های از جمله کشاورزی، صنعت و شرب برای گذر از شرایط بحران و تنش آبی ضروری است.
سرمازدگی در شرق اصفهان
حاجی بابایی با بیان اینکه میانگین دما در ماه آبان نرمال (طبیعی) خواهد بود، خاطرنشان کرد: با وجود این، کمینه‌های دما به کمتر از نرمال کاهش خواهد یافت که این شرایط در برخی مناطق به ویژه نیمه شرقی استان بیشتر است و هوا خنک‌تر خواهد بود و بی شک سرمازدگی در این مناطق خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه هوا به ویژه در ساعات صبح و شب تا پایان آبان ماه خنک‌تر خواهد بود، به کشاورزان و دامداران توصیه کرد: سوخت مورد نیاز تأمین و تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت سرمازدگی گلخانه‌ها، محصولات کشاورزی و مرغداری‌ها انجام شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان درباره وضعیت آلودگی هوای اصفهان نیز ابراز داشت: با توجه به برودت و خنکی هوا به ویژه در ساعات اولیه روز شرایط غبارآلودگی و افزایش آلاینده‌های جوی در آبان وجود دارد، اما اکنون وضعیت کیفی هوا و شدت آلودگی مشخص نیست.

حاجی بابایی با بیان اینکه شرایط برای افزایش غلظت آینده‌های جوی در آبان وجود دارد، خاطرنشان کرد: هواشناسی دو تا سه روز قبل از وقوع شرایط وارونگی و افزایش آلودگی درباره آن اطلاع رسانی و هشدار صادر خواهد کرد.
بازدید : 346
15 آبان 1400 ساعت 04:57 ب.ظ
درحال بارگزاری
سخن روز

آنکه درون خویش را نیکو گرداند ، خدا ، آشکار او را نیکو گرداند ( امام زین العابدین ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک