جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2035
  • بازدید دیروز : 3210
  • بازدید این ماه : 102313
عناوین مهم خبری :
آزادسازی ۴۷۹ هکتار از عرصه‌های طبیعی اصفهان


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از رفع تصرف و آزادسازی ۴۹۷ هکتار از عرصه‌های طبیعی استان در هفت ماهه امسال خبر داد.

محمدعلی کاظمی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مهر برای ۱۳۰ فقره پرونده زمین خواری حکم قضائی صادر و ۴۹۷ هکتار از عرصه‌های ملی که تحت تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی بود، آزادسازی شد و به دولت بازگشت.
 

وی با اشاره به اینکه این تعداد پرونده تصرفات اراضی ملی مربوط به شهرستان‌های استان است، افزود: عمده تصرفات در اراضی از یک هکتار به بالا بوده است و از بین متصرفان، برخی ارگان‌های دولتی و شرکت نیز بودند که با حکم قضائی اراضی رفع تصرف شد.

پیگیری بزرگترین پرونده زمین خواری در تالاب گاوخونی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان درباره پرونده زمین خواری در تالاب بین المللی گاوخونی، ابراز داشت: معدن قدیمی حسن آباد جرقویه یا معدن تالاب گاوخونی که از گذشته از آن برداشت می‌شده است طبق بررسی‌های کارشناسان منابع طبیعی، در سال‌های اخیر مازاد بر مجوز تصرفاتی داشته که عمده آن برداشت ماده معدنی نیست بلکه مسیرهای دسترسی است که برای برداشت ایجاد کردند.

کاظمی با بیان اینکه تصرف مازاد بر پروانه این معدن نمک حدود هزار هکتار است، خاطرنشان کرد: این پرونده در حال پیگیری در مراجع قضائی است.


تن چوب و زغال قاچاق۱۲۳کشف و ضبط افزون بر

 

وی همچنین به ۶۵ مورد کشفیات قاچاق چوب و زغال در هفت ماهه امسال اشاره کرد و گفت: با پیگیری مأموران در این مدت ۱۰۸ تن چوب بلوط و تاغ و ۱۵.۵ تن زغال بلوط کشف و ضبط شد.
 

کاظمی با بیان اینکه کشفیات چوب تاغ از شهرستان‌های بیابانی استان بوده است، اضافه کرد: قطع چوب بلوط در جنگل‌های استان اصفهان نداریم و موارد قاچاق بلوط از استان‌های مجاور کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری به اصفهان است.


 
بازدید : 412
16 آبان 1400 ساعت 01:16 ب.ظ
برچسب ها : مدیرکل ، رفع تصرف ، خلع ید
درحال بارگزاری
سخن روز

دنیا منزل گذران و آخرت منزل جاودان است . امام علی (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک