جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 262
  • بازدید دیروز : 1749
  • بازدید این ماه : 23139
عناوین مهم خبری :
استاندار: اصفهان آلوده‌ترین هوا را در کشور دارد


به گزارش ایرنا، سید رضا مرتضوی روز سه شنبه در کار گروه مقابله با آلودگی هوا در استانداری اصفهان افزود: بازنگری و اجرای مصوباتی که پیش‌تر در کاهش آلاینده‌ها موثر بود، اثربخش و  ضروریست. 

وی با بیان اینکه هوای پاک جزو حقوق عامه یه شمار می‌رود خاطرنشان کرد: توجه و عمل به رعایت این حقوق لازم بوده و دستگاه‌های مرتبط باید بدرستی به وظایف خود عمل کنند. 

استاندار اصفهان با اشاره به تاکید مسوولان کشوری مبنی بر توجه به صرفه جویی در مصرف گاز به دلیل سرمای هوا خاطرنشان کرد: جا دارد که متولیان استانی نیز با اطلاع رسانی جامع بر این موضوع تاکید کنند تا به دنبال آن کاهش آلودگی هوا را نیز شاهد باشیم. 

مرتضوی با تاکید بر همراهی همه جانبه برای کاهش مصرف گاز و ادامه استفاده نشدن از مازوت در نیروگاه‌ها تصریح کرد: این امر به مدیریت مصرف نیاز دارد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: یکی از راهکارهایی که می‌توان با استفاده از آن شاهد کاهش مصرف گاز خانگی  و کمتر شدن آلاینده ها باشیم  این است که نرخ آن در ماه‌های سرد سال مانند نرخ صنعتی محاسبه شود. 

مدیرکل محیط زیست اصفهان نیز در این نشست اظهارداشت: کاهش آلاینده‌ها در استان نیازمند تعامل همه جانبه دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط و همچنین مردم است. 

 ایرج حشمتی افزود: تعطیلی واحدهای آلاینده همچون مجموعه‌های تولید آجر ضروریست و می‌طلبد که واحدهای فعال در روزهای با آلوده بیشتر از تولید خود بکاهند. 

همچنین مهدی خضری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به تلاش برای کاهش آلایندگی ناوگان حمل و نقل سنگین، اظهارداشت: بر همین اساس صدور هرگونه بارنامه به معاینه فنی نیاز دارد. 

به گزارش ایرنا، کارگروه مقابله با آلودگی هوا روز سه شنبه با هدف بررسی این پدیده مخرب و راهکارهای برون رفت از آن با حضور مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط در سالن اجتماعات استانداری اصفهان برگزار شد. 

 آلاینده‌های هوای اصفهان همواره در فصول سرد افزایش می‌یابد و وارونگی هوا به دفعات دیده می شود که به نگرانی ساکنان منطقه دامن زده است.

بر اساس گزارش مرکز ملی تغییر هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، اصفهان در بین هشت کلانشهر ایران (شامل تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، کرج، اهواز، شیراز و اراک) رتبه نخست آلودگی هوا را دارد.

آلودگی هوا یکی از چالش‌های اساسی کلانشهر اصفهان و شهرهای صنعتی اطراف آن است که کارشناسان تاکید دارند برای برون‌رفت از وضع موجود باید تدابیر اصولی اندیشید و برنامه‌های عملیاتی و راهکارهایی بر اساس تحقیقات علمی و دقیق در پیش گرفت.

۷۰ درصد صنایع اصفهان در شعاع ۵۰ کیلومتری شهر اصفهان متمرکزند که به‌دنبال آن موضوع مهاجرت، تمرکز جمعیت و توسعه حمل و نقل درون شهری و برون شهری با میانگین سنی بالا و فرسوده، استقرار واحدهای کارگاهی و صنفی بالقوه آلاینده در بافت شهری و سایر عوامل در کنار شرایط خاص اقلیمی و هواشناسی از علل اصلی آلودگی هوای کلانشهر اصفهان است.

بازدید : 421
18 آبان 1400 ساعت 11:55 ق.ظ
برچسب ها : اصفهان ، آلودگی هوا
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

کسی که بردبار است ، آقای دنیا و آخرت باشد . (پیامبر اکرم )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک