جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2149
  • بازدید دیروز : 3210
  • بازدید این ماه : 102427
عناوین مهم خبری :
ذخیره سه میلیون مترمکعب سیلاب در بند‌های آبخیزداری

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان اینکه سازه پخش سیلاب روستای ابیازن در شهرستان نطنز در بارندگی‌های اخیر حدود ۲۰۰ هزار مترمکعب آبگیری کرد گفت: با وجود بارش‌های خوب در این شهرستان، بسیاری از سازه‌های آبخیزداری از جمله در روستا‌های اریسمان و خالدآباد آبگیری نشد و به علت خشکی زمین جریان سیلابی به بند‌ها نرسید.

ابوطالب امینی با اشاره به اینکه وقوع سیلاب بیشتر در کمشچه شهرستان برخوار و جاده حسن آباد- رامشه در شرق اصفهان بود، افزود: سیلاب در رامشه خسارت‌هایی بر جای گذاشت، اما بند‌ها در این منطقه نیز آبگیری شد؛ در کمشچه نیز در حوضه‌ای که بارندگی بود طرح آبخیزداری نداشتیم، اما سیلاب در سازه محدوده برخوار به سمت شاهین شهر مهار شد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان اینکه سازه‌های آبخیزداری در مناطق غربی استان از جمله خوانسار، گلپایگان، فریدن و فریدونشهر در بارندگی‌های اخیر خیلی کم آبگیری شد، افزود: دیگرمناطق استان از جمله شهرستان کاشان با وجود بارش‌های بیش از ۳۰ میلیمتر به دلیل خشک بودن زمین سیلاب رخ نداد و بند‌های آبخیزداری آبگیری نشد.

امینی همچنین به ۱۱ طرح آبخیزداری در دست اجرا اشاره کرد و گفت: این طرح‌های ملی در ۱۱ شهرستان برنامه‌ریزی شده، اما با توجه به اینکه امسال اعتبارات نقدی نبوده و به صورت اسنادی است، عملیات اجرایی تعدادی از این طرح‌ها آغاز شده است.
وی با بیان اینکه اگر اعتبارات ابلاغ شده که بیش از ۶۷ میلیارد تومان است، صددرصد اختصاص پیدا کند این طرح‌ها در فریدونشهر سمیرم، کاشان، لنجان، شهرستان اصفهان و روستای محمدآباد تکمیل می‌شود.

بازدید : 404
18 آبان 1400 ساعت 12:58 ب.ظ
برچسب ها : آبخیزداری ، سیلاب
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

حسن خلق مایه افزایش روزی است . امام جعفر صادق (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک