جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2001
  • بازدید دیروز : 3210
  • بازدید این ماه : 102279
عناوین مهم خبری :
دیدار نمایندگان اصفهان در مجلس با رئیس جمهور/ «خشکسالی و بحران آب» مهم‌ترین مطالبه اصفهانی‌ها از رئیسی‌

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، پیرامون جزئیات مطالبات نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس جمهور اظهار داشت: بعد از آنکه دولت سیزدهم شکل گرفت و وزرای انتخابی از مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد کسب کردند، به عنوان مجمع نمایندگان و من به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان از شخص رئیس جمهور، معاون اول ایشان، معاون اقتصادی رئیس جمهور و وزیر نیرو درخواست وقت برای مجمع نمایندگان اصفهان داشتیم که جلسه‌ای را با این دوستان داشته باشیم.
 

برگزاری 13 جلسه با 13 وزیر دولت سیزدهم

وی افزود: هرچند که ما هنگام برگزاری جلسات رأی اعتماد بیشترین جلسات را با وزرای پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی داشتیم، بدین معنا که با 13 وزیر پیشنهادی جلسه برگزار کردیم که در همین جلسات یکی از مطالبات جدی مطرح شده نمایندگان استان اصفهان با وزرای پیشنهادی، بحث آب استان اصفهان و مشکلاتی که نبود آب می‌تواند برای اصفهان ایجاد کند بوده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان آنکه مشکل خشکسالی و آب استان اصفهان یکی از مهم‌ترین دلایلی است که ما درخواست وقت از رئیس جمهور کرده‌ایم، بیان کرد: در جلسات متعدد خدمت وزرا و دیگر مسئولان گفته‌ایم که اصفهان مشکلات زیادی دارد. اکنون باوجود آنکه اصفهان صنعتی‌ترین استان در کشور است، چرا که پس از جدایی البرز از تهران رتبه نخست را در این حوزه دارد، اما متأسفانه در حوزه آمار بیکاری از نظر میانگین، آمار چشمگیری را شاهد هستیم.

وی با اشاره به مشکلاتی چون مشکلات بیکاری، آلودگی هوا، فرونشست زمین ادامه داد: صحبت ما تاکنون با مسئولان این بوده که اگر آب در زاینده رود جاری شود و به ما آب دهند، به طبع آبی که به استان اصفهان تعلق می‌گیرد مشکلات دیگر حل خواهد شد، بدین معنا که اگر آب داشته باشیم و کشاورزان مان کشاورزی کنند حتی نیاز به کارگران خارج از استان نیاز نخواهیم داشت و اتباعی که اکنون داخل استان به دلیل خشکسالی بیکار شده‌اند نیز بار دیگر مشغول به کار خواهند شد.

لارگانی افزود: هنگامی که آب باشد بسیاری از آلودگی‌های هوا و گردوخاک موجود برطرف خواهد شد. اکنون نیز بحث ما با آقای رئیس جمهور در درجه نخست موضوع جریان دائمی آب در زاینده رود است و با توجه به اینکه ایشان در زمان تبلیغات در اصفهان حضور نیافتند و مردم اصفهان دِین‌شان را به نظام و شخص رئیس جمهور ادا کرده‌اند و با رأی بالایی که به ایشان دادند آقای رئیس جمهور راهی پاستور شدند، مردم اصفهان انتظار دارند که ایشان در اصفهان حضور و به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

درخواست سفر رئیس جمهور به اصفهان در اولین فرصت

وی با بیان آنکه درخواست ما آن است که رئیس جمهور در اولین فرصت در اصفهان حضور یابند، پیرامون سایر مطالبات نمایندگان مجلس اصفهان در دیدار با رئیس جمهور خاطرنشان کرد: از دیگر نکاتی که مطرح می‌شود همان بحث صنعتگران است چرا که یکسری از صنعتگران و تولیدکنندگان استان اصفهان از بانک‌ها، سازمان مالیاتی و تأمین اجتماعی گله‌مند هستند و این مواردی است که در جلسه فردا مطرح خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان آنکه جلسه‌ای به منظور هماهنگی برای دیدار با رئیس جمهور، روز گذشته میان نمایندگان در صحن علنی مجلس برگزار شد، گفت: قرار برآن شد که کلیات مباحث استانی را من به عنوان رئیس مجمع نمایندگان مطرح کنم و دیگر دوستان نیز سایر معضلات و مشکلات حوزه انتخابیه‌شان را با رئیس جمهور در میان بگذارند.

پیشنهادات نمایندگان مردم اصفهان به رئیس جمهور برای حل معضل «آب»

وی بیان کرد: دغدغه اصلی که در دیدار با رئیس جمهور بیان خواهد شد پیرامون آب و مشکلات آن است، چراکه اگر آب اصفهان تأمین شود، می‌توانیم سایر مشکلات را حل کنیم. همچنین نکته‌ای که در رابطه با آب وجود دارد و که در جلسات متعدد گفته‌ام و فردا نیز خواهم گفت آن است که با توجه به آنکه آب قابل توجهی اکنون از شهرستان‌های فریدن و فریدون شهر و سمیرم در حال خارج شدن است، اگر مقداری از این آب را به سمت استان اصفهان هدایت کنند قطعاً مشکلات کم آبی اصفهان برطرف خواهد شد.
 

همچنین به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان

 رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در ارتباط زنده اینترنتی با خبر ساعت ۲۰ شبکه اصفهان گفت: با وجود مشکلات بسیار در استان، حل معضل آب در اولویت مجمع نمایندگان است.

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی افزود: برنامه وزیر نیرو در سفر به اصفهان دیدار با کشاورزان، بازدید میدانی از مناطق مختلف و برگزاری جلسه برای گرفتن تصمیمات مقتضی است.
 

بازدید : 365
20 آبان 1400 ساعت 10:44 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

هر روز کار همان روز انجام ده ، که هر روز را کاری است . امام علی (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک